Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:267
Wczoraj:564
W tym tygodniu:267
W tym miesiącu:16,441
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Artykuły: Interwencje 2019

52. Pożar wędzarni
Data zdarzenia: 3.12.2020 godz. 19:30
Rodzaj zdarzenia: Pożar wędzarni
Siły i środki: OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec
Miejsce zdarzenia: Węgierska Górka ul. Plażowa

25. Pożar instalacji elektrycznej
W dniu 14.06.2019r. o godzinie 19:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru instalacji elektrycznej w budynku.


24. Otwarcie mieszkania
W dniu 11.06.2019r. o godzinie 9:42 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do otwarcia mieszkania na osiedlu Wyzwolenia w Węgierskiej Górce. .


23. Pożar samochodu
W dniu 9.06.2019r. o godzinie 16:48 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru samochodu w Węgierskiej Górce przy ul. Obrońców Węg. Górki. Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami. Po dojeździe pod wskazany adres zastaliśmy samochód osobowy cały w ogniu. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd. Działania zakończono po 30minutach .


22. Kolizja drogowa
W dniu 9.06.2019r. o godzinie 9:49 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do kolizji drogowej w Węgierskiej Górce na DK-1.


21. Plama oleju
W dniu 30.05.2019r. o godzinie 17:55 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia plamy oleju. Według zgłoszenia plama była na długości około 3km w Węgierskiej Górce (DK1). Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Węgierska Górka. Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Działania zakończono po jednej godzinie.


20. Zalana piwnica
W dniu 24.05.2019r. o godzinie 9:18 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym, przy ul. Zielonej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy elektrycznej. Interwencje zakończono o 10.00, brał w niej udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka.


19. Zalana piwnica
W dniu 24.05.2019r. o godzinie 8:35 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym, przy ul. Obrońców Węg. Górki w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy elektrycznej. Interwencje zakończono o 10.00, brał w niej udział zastęp GLBM OSP Węgierska Górka.


18. Zalana hala
W dniu 24.05.2019 roku, o godz. 07:10 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do zalanych pomieszczeń w hali sportowej na os. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce zastępu GBA zabezpieczono teren działań, odłączono prąd w budynku oraz przystąpiono do wypompowywania wody z piwnicy oraz pomieszczeń gospodarczych.


17. Niedrożny przepust
W dniu 23.05.2019 roku o godzinie 11:44 zostaliśmy zadysponowani do udrożnienia przepustu drogowego. W wyniku intensywnych opadów deszczu płynące rowem melioracyjnym gałęzie zatkały przepust drogowy, a spiętrzająca się woda była zagrożeniem dla pobliskiego budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w Węgierskiej Górce przy ulicy Stawowej.


16. Alarm bombowy
6.05.2019 roku o godzinie 8:13 otrzymaliśmy informację o podłożonym ładunku wybuchowym w ZSZ w Węgierskiej Górce gdzie miały odbywać się matury. Po dojeździe na miejsce zdarzenia maturzyści zostali ewakuowani przez nauczycieli poza teren szkoły. Działania SP polegały na zabezpieczeniu terenu działań w czasie gdy policja przeszukiwała obiekt. Strażacy wspólnie z dyrekcją szkoły i z okręgową komisją egzaminacyjną podjęli decyzję o zorganizowaniu egzaminu w budynku OSP Węgierska Górka, maturę udało się rozpocząć zgodnie z planem. W Działaniach brał udział zastęp z OSP Węgierska Górka oraz OSP Cięcina.


15. Kolizja drogowa
W dniu 5.5.2019 roku, o godz. 14:50 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na węźle Przybędza (wjazd na S1). Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód marki suzuki Ignis. Kierująca na łuku drogi, w skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewe pobocze i skosiła przydrożną latarnię. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, usunięciu samochodu z pasa ruchu oraz odłączeniu akumulatora. Kobieta została przetransportowana do szpitala na obserwację. Działania trwały około 30 minut.


14. Plama oleju
W dniu 30.04.2019r. o godzinie 13:31 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia plamy oleju. Według zgłoszenia plama była na długości około 6km - od ronda w Milówce do centrum Węgierskiej Górce (DK1). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Węgierska Górka, jeden zastęp OSP Cisiec oraz jeden zstęp OSP Milówka. Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Działania zakończono po jednej godzinie.


13. Pożar tartakku
W dniu 25.04.2019r, ok. godziny 23:50 do SK KP PSP w Żywcu trafiło zgłoszenie o pożarze tartaku w Rycerce Dolnej. W pierwszym rzucie na miejsce zostały skierowane wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Rajcza (OSP Rycerka Dolna, OSP Rajcza, OSP Sól, OSP Rycerka Górna, OSP Zwardoń) oraz sekcja gaśnicza z JRG Żywiec.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, siły i środki były niewystarczające. Zdecydowano się na zadysponowanie dodatkowych sił i środków OSP z gmin Milówka, Węgierska Górka i Radziechowy-Wieprz. Dodatkowo na pomoc przybyli strażacy z powiatu bielskiego i samego miasta Bielsko-Biała. Do akcji zadysponowano też 1 zastęp z JRG Ustroń.

Akcja trwała do 08:30 dnia następnego, a brało w niej udział 30 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległa cała hala produkcyjna z linią, 30m3 drewna oraz 20m3 zrębków. Źródło: zywiec112.com.pl GALERIA


12. Pożar sadzy w kominie
W dniu 17.04.2019r. o godzinie 21:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Zdarzenie miało miejsce w budynku jednorodzinnym przy ul.3-go Maja w Węgierskiej Górce. Działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu palącej się sadzy, wyczyszczenia przewodu kominowego przy użyciu wyciora kominowego, przewietrzeniu pomieszczeń. Strażacy dokonali również pomiar na obecność tlenku węgla w budynku. W interwencji brał udział jeden zastęp Straży Pożarnej.


11. Pożar piwnicy
W dniu 11.04.2019 około godziny 13:10 zostaliśmy zadysponowani do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wyzwolenia. Po przybyciu na miejsce, pożarem objęte było składowane w piwnicy drewno oraz elementy wyposażenia. Strażacy równocześnie przystąpili do gaszenia pożaru oraz ewakuacji osób znajdujących się w mieszkaniach na parterze i pierwszym piętrze. Działania zakończyliśmy po około 2 godzinach. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z Żywca oraz jeden zastęp OSP Węgierska Górka.


10. Pożar siana
W dniu 28.3.2016 roku, o godz. 19:29 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru bali z sianem w Żabnicy przy ul. Bukowina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz ugaszeniu pożaru.
7. Powalone drzewo
W dniu 15.03.2019 roku, o godz. 10:12 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa w Węgierskiej Górce ul. Przemysłowa. Po dojeździe na miejscu zastaliśmy drzewo na samochodzie marki Seat. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia terenu działań, usunięciu z samochodu oraz drogi powalonego drzewa. Wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ jeden samochód osobowy oraz ogrodzenie. Po przekazaniu terenu działań zastęp GBA wrócił do bazy.


6. Wypadek drowowy
10 marca 2019 roku kilka minut po godzinie 20:00 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego na ul. S. Wyszyńskiego (DK1) w Ciscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz na kierowaniu ruchem. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.


5. Pożar budynku gospodarczego
W dniu 10.03.2019r. o godzinie 17:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w Ciscu przy ul. Cisowej. Dzięki szybkiemu zauważeniu pożaru i sprawnej akcji gaśniczej doszło jedynie do nadpalenia elementów zabudowania.


4. Pożar sadzy w kominie
W dniu 19.02.2019r. o godzinie 13:18 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Zdarzenie miało miejsce w budynku jednorodzinnym przy ul. Zielonej w Węgierskiej Górce. Działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu palącej się sadzy, wyczyszczenia przewodu kominowego przy użyciu wyciora kominowego, przewietrzeniu pomieszczeń. Strażacy dokonali również pomiar na obecność tlenku węgla w budynku. W interwencji brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. br>


3. Wypadek drogowy
16 lutego 2019 roku kilka minut po godzinie 12:00 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego na ul. Zielonej (DK1) w Węgierskiej Górce. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu instalacji gazowej. Miejsce wypadku przekazano przedstawicielowi firmy AZDiM w celu uprzątnięcia jezdni.


2. Wypadek na DK-1
W dniu 23.01.2019r. o godzinie 21:55 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego na ul. Zielonej (DK1) w Węgierskiej Górce. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej opla oraz kierującemu volkswagena, oświetleniu terenu działań, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu instalacji gazowej. Miejsce wypadku przekazano przedstawicielowi firmy AZDiM w celu uprzątnięcia jezdni.


1. Pożar przyłącza elektrycznego
We wtorek 15 stycznia 2019 roku kilka minut po godzinie 17:00 w Węgierskiej Górce przy ul. Obrońców Węg. Górki najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do powstania pożaru przyłącza energetycznego w budynku gospodarczym. Pożar został ugaszony , jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu bezpieczników oraz sprawdzeniu przyłącza za pomocą detektora napięcia. O pożarze zostało poinformowane pogotowie energetyczne, które przybyło na miejsce zdarzenia. W akcji, która trwała 70r17; udział brał jeden zastęp OSP Węgierska Górka.


Statystyki 2019
Statystyki 2019:
2019 Pożary Miejscowe
zagrożenia
Alarmy
fałszywe
Razem PT
Gminy
Styczeń 1 1 0 2 0
Luty 1 1 0 2 0
Marzec 1 2 0 3 0
Kwiecień 3 1 0 4 1
Maj 0 6 1 7 1
Czerwiec 2 2 0 4 0
Lipiec 0 0 0 0 0
Sierpień 0 0 0 0 0
Wrzesień 0 0 0 0 0
Październik 0 0 0 0 0
Listopad 0 0 0 0 0
Grudzień 0 0 0 0 0
RAZEM: 21 32 1 54 2
Wygenerowano w sekund: 0.03
4,474,902 unikalne wizyty