Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:859
Wczoraj:672
W tym tygodniu:3,525
W tym miesiącu:21,778
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Artykuły: Interwencje 2013

37. Niebezpiecznie pochylone drzewo

37
29 Grudzień - Pochylone drzewo.

W dniu 29.12.2013 roku, o godz. 13:35 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do niebezpiecznie pochylonego drzewa nad budynkiem mieszkalnym przy ul. Kamiennej w Węgierskiej Górce. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz etapowym wycinaniu drzewa przy użyciu hydraulicznego wysięgnika SH z JRG Żywiec.


36. Powalone drzewo

36
27 grudzień - Powalone drzewo.

W dniu 27.12.2013 roku, o godz. 10:22 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa przy Kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zalegającego drzewa.


35. Powalone drzewo

35
25 Grudzień - Powalone drzewo.

W dniu 25.12.2013 roku, o godz. 22:48 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do powalonego drzewa na ul. Zielona Górna w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu, wstrzymaniu ruchu drogowego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Ruch został wznowiony po upływie ok 30 min. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka oraz Pogotowie Energetyczne.


34. Plama oleju.

34
20 Grudzień - Plama oleju.

W dniu 20.12.2013 roku, o godz. 07:07 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju powstałej w wyniku kolizji na ulicy Zielonej. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz zneutralizowaniu plamy oleju za pomocą sorbentu. W działaniach brało udział OSP Węgierska Górka i policja.


33. Pożar domku letniskowego

33
18 Grudzień - Pożar domku letniskowego.

W dniu 18.12.2013 roku, o godz. 1:59 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru domku letniskowego znajdującego się w Węgierskiej Górce na oś. XX-lecia II RP. Po dojeździe na miejsce, działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji i przelania pogorzeliska W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek letniskowy wraz z wyposażeniem. Na miejsce zadysponowano: JRG Żywiec, OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina oraz Policja.


32. Pożar trawy

32
28 październik - Pożar trawy.

W dniu 28.10.2013 roku, o godz. 19:29 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru trawy w Cięcinie przy ulicy Niepodległości Polski. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się trawy oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic. Działania zakończono po 40 minutach. W działaniach udział brali : OSP Węgierska Górka, Policja.


31. Pożar samochodu dostawczego.

31
4 październik - Pożar samochodu dostawczego.

W dniu 4 października o godzinie 20:22 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru samochodu dostawczego na Osiedlu XX-lecia II- RP. w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce, działania SP polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód. W wyniku pożaru spaleniu uległa cała komora silnika, oraz wnętrze pojazdu. Działania zakończono o godz. 21:20. W akcji brali udział: OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec, Policja.

Galeria

30. Pożar budynku gospodarczego.

30
4 październik - Pożar budynku gospodarczego.

W dniu 4 października o godzinie 13:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku gospodarczego w Cięcinie przy ulicy Fabisiów. Po dojeździe na miejsce, działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dogaszeniu pogorzeliska. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek gospodarczy wraz z wyposażeniem. Dużym utrudnieniem okazał się brak dojazdu do miejsca zdarzenia dlatego strażacy po pokonaniu pieszo ok 300 metrów dogasili pogorzelisko przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego oraz burzącego. Akcję zakończono o godz 14:45. W działaniach brali udział : JRG Żywiec, OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka, OSP Żabnica. Policja.


29. Zabezpieczenie lądowiska LPR.

29
8 wrzesień - Zabezpieczenie lądowiska LPR.

W dniu 8 września o godzinie 10:10 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zabezpieczenia terenu lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowisko wyznaczono na boisku sportowym przy ul. 3 Maja w Węgierskiej Górce. Akcję zakończono po 40 min. W działaniach uczestniczyli : JRG Żywiec SLRt , OSP Węgierska Górka , Pogotowie Ratunkowe.

Galeria

28. Pożar budynku magazynowego.

28
8 wrzesień - Pożar budynku magazynowego.

W dniu 8 września o godzinie 2:45 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku handlowo - magazynowego w Przybędzy. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów SP, działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt, następnie przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji, zerwania poszycia dachowego i przelania pogorzeliska . Spaleniu uległ cały budynek wraz ze składowanym wewnątrz granulatem tworzywa sztucznego. Działania zakończono o godz. 4:45 W akcji uczestniczyli: JRG Żywiec GBA, GCBA, OSP Przybędza, OSP Radziechowy, OSP Wieprz, OSP Węgierska Górka, Policja, Pogotowie Energetyczne.

Galeria

27. Zanieczyszczona studnia.

27
4 wrzesień - Zanieczyszczona studnia.

W dniu 04.09.2013 roku, o godz. 17:20 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypompowania zanieczyszczonej studni przy ulicy Zielonej. Działania polegały na wypompowaniu wody przy użyciu pompy głębinowej. W działaniach brał udział zastęp SLRr OSP-WG - Czas interwencji 50 min


26. Gniazdo szerszeni.

26
20 sierpień - Gniazdo szerszeni.

W dniu 20.08.2013 roku, o godz. 19:25 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia gniazda szerszeni z budynku mieszkalnego przy ulicy Wzgórze. Działania zakończono o godz. 20:10.


25. Powalone drzewo.

25
4 sierpień - Powalone drzewo.

W dniu 04.08.2013 roku, o godz. 23:36 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do powalonego drzewa przy ul. Zielonej. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zalegającego drzewa z chodnika. Na wskutek zdarzenia częściowo zniszczone zostało ogrodzenie przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Węgierskiej Górce. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP-WG


24. Powalone drzewo.

24
4 sierpień - Powalone drzewo.

W dniu 04.08.2013 roku, o godz. 23:17 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do powalonego drzewa na ul. Kościuszki. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu drogowego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Ruch został wznowiony po upływie ok 20 min. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP-WG oraz Policja


23. Pożar samochodu dostawczego.

23
29 lipiec - Pożar samochodu dostawczego.

W dniu 29.07.2013 roku, o godz. 7:35 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze samochodu dostawczego przy ul. Zielonej. Po dojechaniu na miejsce pierwszego zastępu pożarem objęty był cały samochód dostawczy marki Peugeot Boxer. Działaniem pierwszego zastępu było podanie jednego prądu wody w obronie na znajdujący się obok budynek mieszkalny, a następnie po dojeździe kolejnych zastępów dwóch prądów piany ciężkiej na palący się samochód. Spaleniu uległ cały samochód dostawczy, oraz stopieniu uległa plastikowa podbitka znajdującego się w sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBA OSP Węgierska Górka oraz GBA i GCBA JRG Żywiec.


22. Pożar piwnicy

22
27 czerwiec - Pożar piwnicy.

W dniu 27.06.2013 roku, o godz. 21:15 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w Ciscu ul. Różana. Po dojeździe na miejsce zastępu OSP Cisiec i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń piwnicy. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego, podania jednego prądu wody w natarciu na palące się zgromadzone materiały, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu pomieszczeń budynku za pomocą detektora tlenku węgla. Na miejsce zadysponowano OSP Cisiec, OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec.


21. Pożar poszycia leśnego.

21
29 kwiecień - Pożar poszycia leśnego.

W dniu 29.04.2013 roku, o godz. 12:25 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru poszycia leśnego w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącej się ściółki przy użyciu jednego prądu wody w natarciu, oraz podręcznego sprzętu gaśniczego. Spaleniu uległo ok 5 arów poszycia. Na miejsce zadysponowano : GBA OSP Węgierska Górka, GBA JRG Żywiec, GCBA OSP Cięcina . Akcję zakończono o godz. 13:10


20. Zalane pomieszczenia hali sportowej.

20
29 kwiecień - Zalane pomieszczenia hali sportowej.

W dniu 29.04.2013 roku, o godz. 05:06 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do zalanych pomieszczeń w hali sportowej na os. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce zastępów GBA i SLRr zabezpieczono teren działań, odłączono prąd w budynku oraz przystąpiono do wypompowywania wody z piwnicy oraz pomieszczeń gospodarczych. Na wskutek nieszczelności zbiornika grzewczego zalaniu uległ również szyb windy oraz powierzchnia boiska wraz z zapleczem. Po awaryjnym uniesieniu windy przystąpiono do wypompowania wody z szybu oraz osuszeniu boiska wewnątrz budynku . Działania zakończono o godz 08:20


19. Pożar trawy

19
23 kwiecień - Pożar trawy.

W dniu 23.04.2013 roku, o godz. 21:42 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Żabnicy przy ulicy Rowerowej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego.


18. Pożar trawy

18
21 kwiecień - Pożar trawy.

W dniu 21.04.2013 roku, o godz. 21:35 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Ciscu przy ulicy Polnej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic.


17. Pożar trawy

17
21 kwiecień - Pożar trawy.

W dniu 21.04.2013 roku, o godz. 20:40 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Ciscu przy ulicy Za Groniem. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic.


16. Pozar trawy

16
20 kwiecień - Pożar trawy.

W dniu 20.04.2013 roku, o godz. 23:43 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Węgierskiej Górce przy ulicy Granicznej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic.


15. Pożar trawy

15
16 kwiecień - Pożar trawy.

W dniu 16.04.2013 roku, o godz. 17:48 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Cięcinie przy ulicy Sosnowej. Na miejsce w pierwszej kolejności byli zadysponowani Strażacy z OSP Cięcina, którzy po rozpoznaniu sytuacji poprosili o wsparcie. Pożarem było objęte około 1,5 ha suchej trawy. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu 1 prądu wody w natarciu na palące się trawy. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania za pomącą podręcznego sprzętu gaśniczego.


14. Pożar sadzy w kominie.

14
24 marzec - Pożar sadzy w kominie.

W dniu 24.03.2013 roku, o godz. 22:09 zostaliœśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym na ulicy Raczyńskiego. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono i oświetlono teren akcji. Działania polegały na wygaszeniu pieca co. ugaszeniu palącej się sadzy przy użyciu piasku i wyciora kominowego, oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W działaniach brały udział jednostki: OSP Węgierska Górka GBA, JRG Żywiec GCBA. Działania zakończono o godz. 23.00


13. Pożar budynku mieszkalnego Radziechowy

13
16 marzec - Pożar budynku mieszkalnego.

16.03.2013r. o godzinie 6:04, Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, zaalarmowało i zadysponowało naszą jednostkę do pożaru budynku mieszkalnego, w miejscowości Radziechowy Suchedla. Na miejscu w tym czasie działania prowadziły jednostki z Gminy Radziechowy-Wieprz.
Po dojeździe na ulicę, przy której zlokalizowany był pożar, okazało się, że stromy podjazd ze względu na obfite opady śniegu, mróz i zlodowaciałą nawierzchnię drogi, stanowiły ogromną przeszkodę w dotarciu bezpośrednio do miejsca zdarzenia. Wszystkie zastępy samochodów gaśniczych przed wykonaniem podjazdu musiały założyć łańcuchy na koła, co spowodowało opóźnienie w dotarciu do miejsca zdarzenia. W momencie przyjazdu pierwszego zastępu stwierdzono, że objęte pożarem jest poddasze budynku mieszkalnego oraz że 7-osób ewakuowało się z budynku przed przyjazdem zastępów SP.
Działania gaśnicze polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu oraz jednego w obronie budynku gospodarczego, który znajdował się około 2m od budynku mieszkalnego, rozbiórce spalonej części dachowej budynku mieszkalnego, która groziła zawaleniem. Dalsze czynności polegały na dokładnym przelaniu nadpalonych elementów budynku oraz usunięciu z pomieszczeń spalonego wyposażenia. Działania wewnątrz prowadzone były przez strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych.
W wyniku pożaru 4 osoby zostały poszkodowane. Jeden z mieszkańców, 75-letni mężczyzna trafił do szpitala, z bólem w klatce piersiowej. Pozostałymi poszkodowanymi są strażacy. Dwóch z żywieckiej PSP, jeden ochotnik. Jeden z ratowników ma poparzenia ręki i przedramienia, drugi ma poparzenia twarzy 1 st. , trzeci z ratowników ma najprawdopodobniej skręconą nogę. Strażacy udzielili na miejscu zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego (Pogotowie Ratunkowe). Osoby poszkodowane zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Żywcu. Działania zakończono o 10:45. Do pożaru zadysponowano następujące zastępy: JRG Żywiec, OSP z Gminy Radziechowy-Wieprz oraz OSP Węgierska Górka, Cięcina, Żabnica. Pogotowie Ratunkowe ,Pogotowie Energetyczne oraz Policję.
Galeria oraz Film OSP Cięcina


12. Pożar sadzy w kominie.

12
14 marzec - Pożar sadzy w kominie.

W dniu 14 marca 2013 roku, o godzinie 12:10 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru budynku mieszkalnego na ulicy Górskiej w Cięcinie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się że doszło do zapalenia sadzy w kominie. Zabezpieczono teren działania i po wygaszeniu pieca CO przystąpiono do gaszenia przewodu kominowego. W działaniach brały udział OSP Węgierska Górka, OSP Cisiec, OSP Żabnica, JRG Żywiec GBA, SH23. Policja. Działania zakończono o godz. 13.00


11. Niebezpiecznie pochylone drzewa.

11
6 marzec - Niebezpiecznie pochylone drzewa.

W dniu 6.03.2013 roku, o godz. 11:15 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do niebezpiecznie pochylonych drzew zagrażających budynkowi mieszkalnemu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz częściowej ścince drzew podmytych przez przyległy ciek wodny. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBA OSP Węgierska Górka, SH-23 JRG Żywiec


10. Zerwane poszycie dachowe.

10
6 marzec - Zerwane poszycie dachowe.

W dniu 6.03.2013 roku, o godz. 9:48 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do zerwanego poszycia dachu na budynku mieszkalnym. Po dojeździe na miejsce zastępów SP i rozpoznaniu wstępnym stwierdzono że silny wiatr zerwał część blaszanego pokrycia dachu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przymocowaniu zerwanych elementów poszycia dachowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBA OSP Węgierska Górka, GBA oraz SH-23 JRG Żywiec


9. Pożar poddasza w budynku mieszkalnym.

9
5 marzec - Pożar poddasza w budynku mieszkalnym.

W dniu 05.03.2013 roku, o godz. 19:50 zostaliœmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Cisiec. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu sytuacji stwierdzono że pali się dach na budynku. Z informacji jakie uzyskaliśmy od właściciela nie było możliwości dostania się na dach od wewnątrz budynku. Po sprawieniu drabin nasadkowych przystąpiliśmy do częściowej rozbiórki pokrycia dachowego, natomiast kolejne roty wykonywały dostęp od wewnątrz zrywając sufit w pomieszczeniach poddasza. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu , po czym pożar dogaszono przy użyciu hydronetki. W działaniach brały udział jednostki: JRG Żywiec GBA, SH23, OSP Cisiec, OSP Węgierska Górka, Policja.


8. Poszukiwania zaginionej osoby.

8
26 Luty - Poszukiwania zaginionej osoby.

W dniu 26 luty o godzinie 7:40 w gminie Węgierska Górka zawyły syreny. Zastępem GLM udaliśmy się pod komisariat policji w Węgierskie Górce gdzie miała miejsce odprawa jednostek biorących udział w akcji poszukiwawczej. Funkcjonariusze policji poinformowali nas o zaginięciu 84 – letniej mieszkanki Węgierskiej Górki, która oddaliła się z miejsca zamieszkania w samym sweterku, cienkich spodniach i pantoflach około godziny 4 nad ranem.
Po określeniu rejonu poszukiwań, przystąpiliśmy do działań. Dodatkowo został zadysponowany Policjant z psem tropiącym. Po blisko dwugodzinnych poszukiwaniach kobietę odnaleziono. Wyziębniętą przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji brały udział jednostki: OSP Węgierska Górka, OSP Cisiec, OSP Cięcina, OSP Żabnica, JRG Żywiec oraz Policja z psem tropiącym.


7. Pożar piwnicy

7
21 luty - Pożar piwnicy.

W dniu 21.02.2013 roku, o godz. 15:57 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w Węgierskiej Górce ul. Wiśniowa. Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń piwnicy. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego, podania jednego prądu wody w natarciu na palące się wyposażenie, przewietrzeniu pomieszczeń. Na wskutek silnego zadymienia właściciel budynku uległ przytruciu dymem. Osobie poszkodowanej strażacy udzielili na miejscu zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego (Pogotowie Ratunkowe). W działaniach udział brali: OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec oraz pogotowie ratunkowe.


6. Pożar budynku gospodarczego

6
20 luty - Pożar budynku gospodarczego.

W środę, 20.02, o godzinie 20:10, w Gminie Węgierska Górka zawyły syreny. Jednostki zostały zaalarmowane i zadysponowane przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Cisiec przy ulicy Wspólnej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem został objęty cały budynek gospodarczy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody w natarciu na palący się obiekt oraz jeden w obronie budynku mieszkalnego który znajdował się obok. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki spalonego obiektu. Spaleniu uległ cały budynek gospodarczy wraz z wysposażeniem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: OSP Cisiec, OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka, OSP Żabnica, JRG Żywiec.


5. Zalana piwnica

5
1 luty - Zalana piwnica.

W dniu 1.02.2013 roku, o godz. 9:30, strażacy z OSP Węgierska Górka zostali zadysponowani przez PSK Żywiec do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym znajdującym się przy ulicy Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej. Interwencję zakończono o 10:45.


4. Pożar mieszkania

4
29 styczeń - Pożar mieszkania.

W dniu 29 stycznia o godzinie 2:11 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru mieszkania w Ciścu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia oraz rozpoznaniu okazało się, że doszło do uszkodzenia komina a następnie zapłonu drewnianego stropu nad parterem budynku. Działania polegały na rozebraniu sufitu, podaniu jednego prądu wody oraz usunięcia spalonych elementów stropu z mieszkania. W działaniach brały udział jednostki GBA OSP Cisiec i Węgierska Górka oraz zastęp GBA JRG Żywiec. Działania zakończono o godzinie 4:00


3. Pożar samochodu

3
15 styczeń - Pożar samochodu.

15 stycznia 2013 roku około godz. 17:35 dyżurny z PSK w Żywcu odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Węgierskiej Górce na ul. Grobla. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Żywiec oraz OSP Węgierska Górka i OSP Cięcina. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się że doszło do zapłonu komory silnika w samochodzie marki Opel Corsa wyposażonego w instalację gazową. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, zakręceniu gazu z równoczesnym podaniu jednego prądu piany cięzkiej w natarciu pod maskę silnika. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe. Teren działań przekazano przybyłej na miejsce policji.


2. Zabezpieczenie imprezy.

2
13 styczeń - Zabezpieczenie imprezy.

13 Stycznia 2012 roku, o godzinie 13:20, zastęp z naszej jednostki brał udział w pomocy w organizowaniu i zabezpieczeniu przeciwpożarowym, na terenie naszej gminy, XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbywała się na hali widowiskowo-sportowej mieszczącej się na os. XX-lecia w Węgierskiej Górce.


1. Pożar sadzy w kominie

1
13 styczeń - Pożar sadzy w kominie.

W dniu 13 stycznia 2013 roku, o godzinie 9.51 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru sadzy w kominie w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej. Po przyjeździe na miejsce przystąpiono do wygaszenia pieca CO,ugaszeniu komina za pomocą piasku, przeczyszczeniu oraz na przewietrzeniu pomieszczeń w budynku. Działania zakończono o 11:00. Na miejsce zadysponowano: GBA OSP Węgierska Górka oraz GBA JRG Żywiec.


Statystyki 2013
Statystyki 2014:
2013 Pożary Miejscowe
zagrożenia
Alarmy
fałszywe
Razem PT
Gminy
Styczeń 0 0 0 0 0
Luty 0 0 1 1 0
Marzec 18 6 0 24 0
Kwiecień 0 2 1 3 0
Maj 0 14 0 0 0
Czerwiec 0 0 0 0 0
Lipiec 0 0 0 0 0
Sierpień 0 0 0 0 0
Wrzesień 0 0 0 0 0
Padziernik 0 0 0 0 0
Listopad 0 0 0 0 0
Grudzień 0 0 0 0 0
RAZEM: 18 23 2 43 0

Wygenerowano w sekund: 0.01
4,776,811 unikalne wizyty