Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:274
Wczoraj:564
W tym tygodniu:274
W tym miesiącu:16,448
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Artykuły: Interwencje 2015

36. Plama pleju

W dniu 19.12.2015 roku, o godz. 16:20 zostaliœśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju, która powstała na skutek zepsutego ciągnika rolniczego na ul.Granicznej. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do neutralizacji plamy za pomocą sorbentu. Działania zakończono po ok.45 min.
35. Plama oleju po wypadku
W dniu 12.12.2015 roku, o godz. 11:06 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju po wypadku drogowym w Węgierskiej Górce na ulicy Zielonej, w którym uczestniczył samochód osobowy Seat Ibiza oraz pojazd ciężarowy do przewozu betonu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, które wylały się z uszkodzonego samochodu. Po tych czynnościach strażacy przystąpili do kierowania ruchem. GALERIA

34. Alarm fałszywy
W dniu 5.12.2015r. o godzinie 19:26 zostaliśmy zadysponowani do Cięciny gdzie miała się odbyć odprawa dotycząca osoby zaginionej. Po przyjeżdzie na miejsce zastępy zostały od razu zawrócone do bazy gdyż zaginiona kobieta została odnaleziona. Na miejsce zbiórki zadysponowano jednostki OSP z całej Gminy, GPR OSP Lipowa, JRG Żywiec.33. Wypadek samochodowy
W dniu 31.10.2015 roku, o godz. 7:20 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego w Węgierskiej Górce na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Zielonej. Wyniku wypadku dwie osoby zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację, po której zostali zwolnieni do domu. Kierujący samochodami byli trzeźwi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, które wylały się z uszkodzonych samochodów. Po tych czynnościach strażacy przystąpili do kierowania ruchem.


32. Wypadek drogowy.

W dniu 26.09.2015r. o godzinie 21:00 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP do wypadku samochodowego na granicy miejscowości Węgierska Górka i Cisiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożny słup, (uszkadzając tym samym trakcje elektryczną) by na dachu samochodu zatrzymać się na poboczu drogi. Oprócz kierowcy w samochodzie podróżowało dwóch pasażerów. Wszyscy oni wydostali sie z pojazdu o własnych siłach. Z powierzchownymi obrażeniami zostali przewiezieni przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Żywcu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, neutralizacji substancji ropopochodnych, uprzątnięciu wraku samochodu. Akcje zakończono o 22:30. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Żywiec, Osp Węgierska Górka, Policja, ZRM, energetyka.


31. Dostarczenie energii do sprzętu szpitalnego
W dniu 21.09.2015r. o 6:35 zostaliśmy zadysponowani na os. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce w celu dostarczenia energii do sprzętu szpitalnego 17-miesięcznej pacjentki. Z powodu kolejnej niezapowiedzianej przerwie w dostawie energii nasza jednostka zapewniła na ten czas źródło prądu do respiratora oraz innych urządzeń szpitalnych.30. Gniazdo os
W dniu 16.09.2015r. o godzinie 20:10 nasza jednostka udała się na ulicę Kościuszki w Węgierskiej Górce do tamtejszego przedszkola w celu usunięcia gniazda os. Po przyjeździe na miejsce i zlokalizowania gniazda tuż nad głównym wejściem do przedszkola przystąpiliśmy do jego usuwania.
29. Pomoc w dostarczeniu energii do sprzętu szpitalnego.
W dniu 16.09.2015r. o 10:25 zostaliśmy zadysponowani na os. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce w celu dostarczenia energii do sprzętu szpitalnego 17-miesięcznej pacjentki. Z powodu długotrwałej awarii na linii energetycznej nasza jednostka zapewniła na ten czas źródło prądu do respiratora oraz innych urządzeń szpitalnych.28. Zabezpieczenie imprezy masowej
W dniu 13.09.2015r. o godzinie 17:30 udaliśmy się dwoma zastępami na zabezpieczenie meczu piłki siatkowej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce przy os. XX-lecia II RP. Mecz został rozegrany pomiędzy reprezentacjami z Polski i Turcji.
27. Zabezpieczenie imprezy masowej
W dniu 12.09.2015r. o godzinie 13:30 udaliśmy się dwoma zastępami na zabezpieczenie meczu piłki siatkowej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce przy os. XX-lecia II RP. Mecz został rozegrany pomiędzy reprezentacjami z Polski i Turcji.
26. Ognisko w lesie.

W dniu 30.08.2015 roku, o godz. 19:15 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pozostawionego bez nadzoru, palącego się ogniska na szczycie góry Glinne. Z uwagi na trudny teren dojazd jakimkolwiek samochodem był niemożliwy. Strażacy ostatnie 3 km musieli pokonać pieszo, zabierając ze sobą hydronetki z wodą oraz tłumice. Na miejsce udało się dotrzeć dopiero po zapadnięciu zmroku co dodatkowo utrudniało odnalezienie miejsca pożaru. Ognisko dogaszono za pomocą hydronetek. Działania zakończono o godzinie 22:35. Na miejscu działał jeden zastęp OSP Węgierska Górka.


25. Wypadek samochodowy
W dniu dzisiejszym tj. 17.08.2015r. zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodowego w Węgierskiej Górce na ulicy Zielonej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem 41-letni kierowca Forda nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze wyniku czemu utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Opel. Wyniku zderzenia śmierć poniósł 59 letni kierowca Opla. Kierujący forda po zaopatrzeniu ran na miejscu zdarzenia został przetransportowany do Żywieckiego Szpitala na dalsze leczenie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego, neutralizacji substancji ropopochodnych. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG Żywiec, 2 Zastępy OSP Węgierska Górka, OSP Przybędza, OSP Radziechowy.

24. Pożar sadzy w kominie
W dniu 12.08.2015 roku, o godz. 1:55 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Grobla w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono i oświetlono teren akcji. Działania polegały na wygaszeniu pieca co. ugaszeniu palącej się sadzy przy użyciu piasku i wyciora kominowego, oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W wyniku pożary zniszczeniu uległ przewód kominowy. W działaniach brały udział jednostki: OSP Węgierska Górka GBA, JRG Żywiec GBA. Działania zakończono o godz. 3.00

23. Pożar altany
W dniu 10.07.2015 roku, o godzinie 17.10 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru altany przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce zastano w płomieniach poszycie dachowe altany. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądu wody w natarciu na płonący dach pokryty trzciną. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do usunięcia poszycia altan w celu wyeliminowania zagrożenia powtórnego rozpalenia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Węgierska Górka, Cisiec oraz JRG Żywiec

22. Powalone drzewo na budynek mieszkalny
W dniu 18 lipiec około godziny 14:30 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na budynek mieszkalny w Ciscu przy ulicy Cisowej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy złamany konar drzewa na budynek mieszkalny. działania polegały na etapowym wycięciu drzewa w celu uniknięcia zniszczenia pokrycia dachowego (ondulina). Na miejscu działał jeden zastęp GBA OSP Węgierska Górka. Interwencję zakończono po około 2 godzinach.

21. Niebezpiecznie pochylone drzewo
W dniu 14.07.2015 roku, o godzinie 17:00 zastęp GBA udał się do niebezpiecznie pochylonego drzewa w Węgierskeij Górce przy ulicy Wyzwolenia. Działania zastępu GBA polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz etapowym wycinaniu drzewa.

20. Uwięziony kot
2 lipiec 2015 rok o godzinie 16:56 OSP Węgierska Górka została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do uwięzionego kota w komorze silnika jednego z pojazdów przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu GBA i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, przystąpiono do działań mających na celu uwolnienie uwięzionego kota.

19. Pożar w firmie Metalpol
2 lipiec 2015 rok o godzinie 11:42 OSP Węgierska Górka została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do pożaru w firmie Metalpol w Węgierskiej Górce przy ul. Kolejowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń wentylacyjnych. Pracownicy firmy podjeli próbę gaśniczą przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów piany gaśniczej. W działaniach udział brały jednostki z Gminy Węgierska Górka oraz 4 zastępy JRG Żywiec.

18. Uwięziony ptak
30 czerwiec 2015 rok o godzinie 15:21 OSP Węgierska Górka została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do uwięzionego ptaka na jednym z bloków na oś. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu GBA i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, przystąpiono do działań mających na celu zdjęcie uwięzionego ptaka.


17. Uwięziony ptak
29 czerwiec 2015 rok o godzinie 16:34 OSP Węgierska Górka została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do uwięzionego ptaka na jednym z bloków na oś. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu GBA i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, przystąpiono do działań mających na celu zdjęcie uwięzionego ptaka. W tym celu użyto drabiny po której jeden strażak wszedł na wysokość około 8m i ściągnął ptaszka, któremu jedno ze skrzydeł utknęło między rynną a jej mocowaniem, na szczęście poszkodowany nie stawiał żadnego oporu przed ratunkiem. Po bezpiecznym zdjęciu ptaka umożliwiono mu aby o własnych siłach odleciał do swojej rodziny. W ten oto sposób strażacy z naszej jednostki kolejny raz udowodnili swoją odwagą, że nawet życia takich istot, jak ptaki, są warte zrezygnowania z naszych codziennych spotkań z rodzinami, by ruszyć im na pomoc.

16. Plama oleju
26 czerwiec 2015 rok około godziny 08:03 OSP Węgierska Górka została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do plamy oleju na ul. Wyspiańskiego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano plamę oleju na długości około 100 metrów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu substancji ropopochodnej za pomocą sorbentu. Ruch podczas działań odbywał się wahadłowo. W działaniach udział brał jeden zastęp OSP Węgierska Górka.

15. Pożar sadzy w kominie
W dniu 15.06.2015 roku, o godz. 21:55 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym na osiedlu leśniczówka. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono i oświetlono teren akcji. Działania polegały na wygaszeniu pieca co. ugaszeniu palącej się sadzy przy użyciu piasku i wyciora kominowego, oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W działaniach brały udział jednostki: OSP Węgierska Górka GBA, JRG Żywiec GCBA. Działania zakończono o godz. 22.35

14. Zanieczyszczona studnia
W dniu 8.06.2015 roku, o godz. 18:15 zostaliśmy zadysponowani do zanieczyszczonej studni w Węgierskiej Gorce przy ulicy Wyzwolenia. Działania polegały na wypompowaniu wody z zanieczyszczonej studni za pomocą elektrycznej pompy.
13. Poszukiwania mężczyzny
W dniu 7.06 około godziny 18:30 policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który opuścił miejsce zamieszkania i chce targnąć na swoje życie. Natychmiast zaangażowano strażaków z Gminy Węgierska Górka, grupę poszukiwawczą z Lipowej, oraz z JRG Żywiec do pomocy w poszukiwaniu 26 letniego mężczyzny w rejonie Prusowa. W pierwszej kolejności działania miały być prowadzone od strony Żabnicy lecz po ustaleniach Policji z GOPRowcami postanowiono rozpoczęcie poszukiwań od strony Milówki przy ulicy Turystycznej. Dzięki sprawnej akcji strażaków, Policjantów, GOPR-u o godzinie 19:55 mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

12. Poszukiwania mężczyzny
W dniu 17 maj o 14:35 nasza jednostka została zaalarmowana i poinformowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu o zaginięciu starszego mężczyzny w rejonie Płonego w Żabnicy. Po dojeździe w miejsce zbiórki jednostki otrzymały niezbędne informację o zaginionym mężczyźnie i rozpoczęto poszukiwania. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wraz ze swoją rodziną wybrał się w góry. W czasie, gdy on odpoczywał, jego towarzysze odeszli dalej górskimi ścieżkami. Gdy wrócili staruszka już nie było. O godzinie 23:00 zakończono działania poszukiwawcze przez jednostki Straży Pożarnej . Na tę chwilę 83 letni mężczyzna nie został odnaleziony, poszukiwania są kontynuowane przez ratowników GOPR. O godzinie 1.30 policja otrzymała informację od swoich kolegów z Suchej Beskidzkiej, że 83-latek został odnaleziony na dworcu PKP w Suchej Beskidzkiej. Nie był w stanie powiedzieć, w jaki sposób znalazł się, ponad 50 kilometrów od miejsca, w którym zaginął. Cały i zdrowy został przekazany rodzinie. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nie doszło do tragedii. W akcji poszukiwawczej udział wzieli:i policjanci z Żywca, z Cieszyna, Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Żywca, strażacy ochotnicy z Gminy Węgierska Górka, a także ratownicy z GOPR-u ze Szczyrku r11; łącznie blisko 70 osób.

11. Pożar sadzy w kominie.
W dniu 21.04.2015 roku, o godz. 19:50 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym na ulicy Obrońców Węgierskiej Górki. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono teren akcji. Działania polegały na wygaszeniu pieca co. ugaszeniu palącej się sadzy, wyczyszczenia przewodu kominowego przy użyciu wyciora kominowego oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W działaniach brały udział jednostki: OSP Węgierska Górka GBA, JRG Żywiec GBA. Działania zakończono o godz. 20:25

10. Plama oleju
W dniu 16.04.2015 roku, o godz. 21:05 zostaliœśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju w Węgierskiej Górce przy ul. Zielonej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania sytuacji, okazało się, że kierująca samochodem osobowym najechała na leżący na jezdni zbiornik z olejem, o zaistniałej sytuacji zorientowała się po przejechaniu 500m . Plama oleju zaczynała się na skrzyżowaniu ul. Zielonej z ul. Trakt Cesarski ciągnęła się na ul. Kamienną i dalej przez 2/3 jej długości. Działania straży pożarnej polegały na neutralizacji plamy za pomocą sorbentu. W kierowaniu ruchem pomógł patrol policji. Do neutralizacji zużyto 40kg sorbentu. Działania zakończono o godzinie 21:50. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp GBA OSP Węgierska Górka i patrol policji.


9. Pożar piwnicy
W dniu 10.04.2015 roku, o godz. 20:43 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym w Węgierskiej Górce przy ul. Kościuszki. Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru składowanych materiałów budowlanych oraz śmieci w pomieszczeniu gospodarczym. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz wodnego, ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy, przewietrzeniu pomieszczeń, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej. Jeden z lokatorów podczas próby gaśniczej uległ podtruciu tlenkiem węgla i został zabrany przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na miejsce zadysponowano OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec.

8. Pożar altany
W dniu 1.04.2015 roku, o godzinie 01.37 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru altany w ogródku piwnym przy jednym z pensjonatów znajdującym się na ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce zastano w płomieniach dwie altanki oraz zadaszenie grilla. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody w obronie pensjonatu, który znajdował się około 2 metrów od pożaru oraz jeden w natarciu na palące się obiekty. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do usunięcia poszycia altan w celu wyeliminowania zagrożenia powtórnego rozpalenia. Dzięki sprawnej akcji właścicieli pensjonatu, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą przed przybyciem straży pożarnej oraz strażaków udało się uratować budynek pensjonatu. W wyniku pożaru spaleniu uległo poszycie dwóch altanek ogrodowych oraz uszkodzeniu uległy szyby w przeszklonym fragmencie ścian.

7. Pożar trawy
W dniu 26.03.2015 roku, o godzinie 21.30 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru suchej trawy na nasypie kolejowym w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic i hydronetek. Do interwencji zadysponowano OSP Węgierska Górka.6. Pożar trawy
W dniu 18.03.2015 roku, o godzinie 10.37 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru suchej trawy w Przybędzy. Po dojeździe pierwszych zastępów SP na miejsce zdarzenia, przeprowadzono wstępne rozpoznanie sytuacji i stwierdzono, że objęta pożarem jest 2 hektary suchej trawa i zarośli. Pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic i hydronetek. Do interwencji zadysponowano OSP Węgierska Górka, OSP Przybędza, OSP Cięcina.

5. Plama oleju
W dniu 13.03.2015 roku, o godz. 16:43 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju w Przybędzy (rondo). Po dojeździe na miejsce zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania sytuacji stwierdzono, że doszło do wycieku substancji ropopochodnej na kilku metrach drogi. Działania zastępu straży pożarnej polegały na neutralizacji plamy za pomocą sorbentu i wahadłowym kierowaniu ruchem na czas prowadzonych działań.

4. Pożar samochodu dostawczego.
W dniu 5.02.2015 roku, o godz. 22:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu dostawczego przy ul. Kolejowej w Węgierskiej Górce. Po dojezdzie na miejsce pierwszego zastępu pożarem objęty był cały samochód dostawczy. działania polegały na podaniu jednego prądu piany w obronie na znajdujący się obok budynki, oraz dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód. Spaleniu uległ cały samochód dostawczy, wraz z ładunkiem który znajdował się w samochodzie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBA OSP Węgierska Górka oraz GBA JRG Żywiec.

3. Pożar sauny
W dniu 15.01.2015 roku, o godz. 13:55 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu o pożarze drewnianej sauny w Węgierskiej Górce przy ul. Kościuszki. Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru sauny. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się obiekt oraz jeden w obronie drugiej sauny która znajdowała się w odległości około 1m. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki i wyniesienia spalonych elementów konstrukcji. Całkowitemu spaleniu uległa jedna sauna(Ruska Bania) oraz nadpalona została sąsiednia sauna i beczka z wodą. Na miejsce zadysponowano OSP Węgierska Górka, OSP Cisiec oraz dwa zastępy JRG Żywiec. GALERIA

2. Pożar piwnicy
W dniu 11.01.2015 roku, o godz. 21:17 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w Cięcinie przy ul. Kwiatowej. Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru składowanego opału w kotłowni. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się materiały, wygaszeniu pieca CO oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Na miejsce zadysponowano OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec.

1. Pożar piwnicy
W dniu 7.01.2015 roku, o godz. 13:55 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu o pożarze piwnicy w budynku sklepu w Węgierskiej Górce przy ul. Zielonej. Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru składowanego drewna w kotłowni. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego, podania jednego prądu wody w natarciu na palące się materiały, przewietrzeniu pomieszczeń. Spaleniu uległo 1m3 drewna, wyposażenie pieca Co, instalacja wodna, ściekowa oraz elektryczna. Na miejsce zadysponowano OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec.

Statystyki 2015
Statystyki 2015:
2015 Pożary Miejscowe
zagrożenia
Alarmy
fałszywe
Razem PT
Gminy
Styczeń 3 0 0 3 0
Luty 1 0 0 1 0
Marzec 2 1 0 3 0
Kwiecień 3 1 0 4 0
Maj 0 1 0 1 0
Czerwiec 1 5 0 6 0
Lipiec 2 3 0 5 0
Sierpień 2 1 0 3 0
Wrzesień 0 6 0 6 0
Październik 0 1 0 1 0
Listopad 0 0 0 0 0
Grudzień 0 2 1 3 0
RAZEM: 14 21 1 36 0

Wygenerowano w sekund: 0.04
4,474,909 unikalne wizyty