Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:262
Wczoraj:564
W tym tygodniu:262
W tym miesiącu:16,436
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

3 maj

Dziś obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. W tym roku wypada 230. rocznica tego ważnego wydarzenia.

Rokrocznie w gminie Węgierska Górka staramy się uczcić to niezwykle istotne święto. W Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy.


Zakończenie szkolenia

28 stycznia 2021 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Żywcu zostało przeprowadzone szkolenie doskonalące dla 8 strażaków z OSP Węgierska Górka z zakresu współdziałania z SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Tematyka zajęć obejmowała m.in dysponowanie SP ZOZ LPR, zasady bezpieczeństwa przy współpracy ze śmigłowcem HEMS oraz zasady wyboru miejsca lądowania. W związku z sytuacją epidemiologiczną szkolenie zostało przeprowadzone online. Dh. uczestniczący w szkoleniu; Klekociuk Zbigniew, Mieczysław Pawlus, Michał Figura, Jakub Kania, Grzegorz Sobel, Tomasz Majdak Mariusz Sanetra, Szymon Fic.Pomoc po pożarze

Druhowie z naszej jednostki, Ci którzy kilka dni wcześniej ratowali z płomieni budynek mieszkalny w Cięcinie, w dniu 27 marca ponownie zjawili się na miejscu zdarzenia. Tym razem nie po to, by gasić tylko po to by pomóc w uprzątnięciu obejcia budynku oraz wyniesieniu pozostałości ze spalonej części poddasza. Teraz do pracy może przystąpić firma remontowa.

Pani Zosi życzymy wszystkiego dobrego.

115 lat OSP Cięcina

W dniu 27.08.2020r. Ochotnicza Straż Pożarna w Cięcinie świętowała jubileusz 115-lecia swego istnienia. Podczas uroczystości władze gminy Węgierska Górka przekazały na rzecz jednostki nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz. O godz. 11.30 w Kościele w Węgierskiej Górce odbyła się uroczysta Msza Święta podczas, której ks. proboszcz Henryk Zontek dokonał poświęcenia nowego samochodu. Następnie wszystkie jednostki wzięły udział w uroczystym przemarszu do Pensjonatu Azalia, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Prezes OSP Cięcina Szymon Noga podziękował za wsparcie w pozyskaniu nowego samochodu wręczając pamiątkowe podziękowania. W czasie uroczystości wręczono również odznaczenia dla wyróżniających się strażaków oraz dokonano oficjalnego przekazania samochodu. Nie brakowało gratulacji, podziękowań, a przede wszystkim życzeń na dalsze lata służby.

Uroczystości uświetnił występ Parafialnej Orkiestry Barka z Żabnicy.

Druhowie z OSP Węgierska Górka (Tomasz Majda, Jakub Kania, Sanetra Mariusz, Fic Szymon) otrzymali odznaczenie "Strażak Wzorowy"

Zakup Quada dla OSP Węgierska Górka

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce zakupiła nowy pojazd ratowniczy Quad - Polaris sportsman XP1000 Touring. Jest to nowa jednostka, która zwiększy bezpieczeństwo w trudno dostępnym terenie.

Quad wyposażony jest w sygnalizację świetlną, wyciągarkę oraz hak holowniczy. Dodatkowo zakupiono przyczepę transportową, która służy do transportu quada oraz przyczepę do transportu osób poszkodowanych w pozycji leżącej z trudno dostępnego terenu.

Sprzęt został sfinansowany w następujący sposób:
Gmina Węgierska Górka 40 000 złotych
OSP Węgierska Górka 44 800 złotych.
Kalendarz 2021Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2021 rok.


Osoby zainteresowane otrzymaniem kalendarza prosimy o kontakt poprzez wiadomość e-mail.

Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

Lokal do wynajęcia

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wynajmie
lokal biurowo – usługowo - handlowy możliwość wykończenia pod mieszkanie o powierzchni ok 130m2, na piętrze,
z wejściem z boku budynku.
Doskonała lokalizacja na siedzibę firmy, duży parking. Pomieszczenie do wynajmu w stanie surowym zamkniętym cena do uzgodnienia, rozliczenie kosztów adaptacji w czynszu.
Budynek znajduje się przy ulicy Kościuszki w Węgierskiej Górce.

Media: Woda, prąd, ogrzewanie, kanalizacja, Internet, telefon.

Lokalizacja:
Budynek OSP Węgierska Górka
ul. Kościuszki 19A

Kontakt:
Piotr Krystian, Prezes OSP Węgierska Górka
tel. 782-833-442


FOTOGRAFIE

Pożegnanie Księdza Prałata Stanisława Bogacza

Delegacja OSP Węgierska Górka uczestniczyła we mszy św. w dniu 16 sierpnia 2020 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce na której Ks. Prałat Stanisław Bogacz pożegnał się z parafianami, w związku z przejściem na zasłużoną emeryturę. Ksiądz Prałat Stanisław posługę kapłańską w parafii Cięcina pełnił przez 28 lat.

Odszedł na wieczną służbę. Cześć Twojej pamięci

19 lipca w wieku 72 lat zmarł honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce, druh Mieczysław Zawada.

Śp. Mieczysław przez wiele lat brał czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, w których dał się poznać jako dobry strażak, odpowiedzialny człowiek i koleżeński druh, który nie odmawiał pomocy innym. Chętnie uczestniczył w uroczystościach kościelnych i państwowych reprezentując w ten sposób naszą jednostkę. Przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika w naszej jednostce, gdzie odpowiadał za wyszkolenie młodych strażaków. W kolejnych latach pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego komisji rewizyjnej. W czasie budowy nowej remizy aktywnie działał w strukturach Społecznego Komitetu Budowy.

Dzięki swojej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej dh Mieczysław został odznaczony następującymi medalami i odznakami:
- odznaka "Strażak Wzorowy"
- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa

Dziś żegnamy Cię jako wielkiego człowieka, oddanego społecznika w pełnym tego słowa znaczeniu.
Cześć Twojej pamięci.

Pogrzeb naszego strażaka odbył się we wtorek 21.07.2020r. o godzinie 13:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce.

Zarząd OSP wraz z rodziną zmarłego chciałby wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w przygotowaniach i udział w uroczystości pogrzebowej, podczas której pożegnaliśmy naszego druha śp. Mieczysława. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, strażakom oraz oprawie muzycznej.Cześć Twojej pamięci.

W dniu 19.07.2020r. zmarł honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce, druh Mieczysław Zawada.
Pogrzeb naszego strażaka odbędzie się we wtorek 21.07.2020r. o godzinie 13:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce.

Dzień Strażaka

Dziś w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Niestety ze względu na zagrożenie ze strony koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19 uroczystości przybrały bardzo kameralny charakter.

Życzymy wszystkim Strażakom bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwego powrotu z akcji. Zarząd OSP W-G

Wygenerowano w sekund: 0.04
4,474,897 unikalne wizyty