Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:808
Wczoraj:672
W tym tygodniu:3,474
W tym miesiącu:21,727
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Kalendarz 2022Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2022 rok.

W okresie od 26.11-19.12.2021r. przejdą po naszej miejscowości Strażacy z kalendarzami, którzy będą się starać dotrzeć do każdego domu.
Kalendarz ma na celu promocję jednostki oraz pozyskanie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na cele statutowe. Dobrowolne datki mają być odnotowane na liście i potwierdzone podpisem.

Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

Reklama na kalendarzu

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce zwraca się do wszystkich zainteresowanych z propozycją nawiązania współpracy przy corocznej tradycji roznoszenia kalendarzy przez strażaków. Współpraca polegałaby na finansowej pomocy przy produkcji, w zamian za reklamę Państwa działalności na naszym kalendarzu. Od kilku lat jednostka rozprowadza kalendarze dwudzielne, które są dużo ładniejsze od pojedynczych kart formatu A3, ale wymagają one większych nakładów finansowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce co roku roznosi 1000 sztuk kalendarzy mieszkańcom naszej miejscowości i nie tylko. Otrzymują je odbiorcy z terenu naszej gminy jak również powiatu, którzy sami się po nie zgłaszają.

Zainteresowane osoby współpracą z naszą jednostką przy produkcji kalendarzy prosimy o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów. strazwg@gmail.com lub przez facebook-a

3 maj

Dziś obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. W tym roku wypada 230. rocznica tego ważnego wydarzenia.

Rokrocznie w gminie Węgierska Górka staramy się uczcić to niezwykle istotne święto. W Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy.


Zakończenie szkolenia

28 stycznia 2021 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Żywcu zostało przeprowadzone szkolenie doskonalące dla 8 strażaków z OSP Węgierska Górka z zakresu współdziałania z SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Tematyka zajęć obejmowała m.in dysponowanie SP ZOZ LPR, zasady bezpieczeństwa przy współpracy ze śmigłowcem HEMS oraz zasady wyboru miejsca lądowania. W związku z sytuacją epidemiologiczną szkolenie zostało przeprowadzone online. Dh. uczestniczący w szkoleniu; Klekociuk Zbigniew, Mieczysław Pawlus, Michał Figura, Jakub Kania, Grzegorz Sobel, Tomasz Majdak Mariusz Sanetra, Szymon Fic.Pomoc po pożarze

Druhowie z naszej jednostki, Ci którzy kilka dni wcześniej ratowali z płomieni budynek mieszkalny w Cięcinie, w dniu 27 marca ponownie zjawili się na miejscu zdarzenia. Tym razem nie po to, by gasić tylko po to by pomóc w uprzątnięciu obejcia budynku oraz wyniesieniu pozostałości ze spalonej części poddasza. Teraz do pracy może przystąpić firma remontowa.

Pani Zosi życzymy wszystkiego dobrego.

115 lat OSP Cięcina

W dniu 27.08.2020r. Ochotnicza Straż Pożarna w Cięcinie świętowała jubileusz 115-lecia swego istnienia. Podczas uroczystości władze gminy Węgierska Górka przekazały na rzecz jednostki nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz. O godz. 11.30 w Kościele w Węgierskiej Górce odbyła się uroczysta Msza Święta podczas, której ks. proboszcz Henryk Zontek dokonał poświęcenia nowego samochodu. Następnie wszystkie jednostki wzięły udział w uroczystym przemarszu do Pensjonatu Azalia, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Prezes OSP Cięcina Szymon Noga podziękował za wsparcie w pozyskaniu nowego samochodu wręczając pamiątkowe podziękowania. W czasie uroczystości wręczono również odznaczenia dla wyróżniających się strażaków oraz dokonano oficjalnego przekazania samochodu. Nie brakowało gratulacji, podziękowań, a przede wszystkim życzeń na dalsze lata służby.

Uroczystości uświetnił występ Parafialnej Orkiestry Barka z Żabnicy.

Druhowie z OSP Węgierska Górka (Tomasz Majda, Jakub Kania, Sanetra Mariusz, Fic Szymon) otrzymali odznaczenie "Strażak Wzorowy"

Zakup Quada dla OSP Węgierska Górka

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce zakupiła nowy pojazd ratowniczy Quad - Polaris sportsman XP1000 Touring. Jest to nowa jednostka, która zwiększy bezpieczeństwo w trudno dostępnym terenie.

Quad wyposażony jest w sygnalizację świetlną, wyciągarkę oraz hak holowniczy. Dodatkowo zakupiono przyczepę transportową, która służy do transportu quada oraz przyczepę do transportu osób poszkodowanych w pozycji leżącej z trudno dostępnego terenu.

Sprzęt został sfinansowany w następujący sposób:
Gmina Węgierska Górka 40 000 złotych
OSP Węgierska Górka 44 800 złotych.
Kalendarz 2021Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2021 rok.


Osoby zainteresowane otrzymaniem kalendarza prosimy o kontakt poprzez wiadomość e-mail.

Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

Lokal do wynajęcia

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wynajmie
lokal biurowo – usługowo - handlowy możliwość wykończenia pod mieszkanie o powierzchni ok 130m2, na piętrze,
z wejściem z boku budynku.
Doskonała lokalizacja na siedzibę firmy, duży parking. Pomieszczenie do wynajmu w stanie surowym zamkniętym cena do uzgodnienia, rozliczenie kosztów adaptacji w czynszu.
Budynek znajduje się przy ulicy Kościuszki w Węgierskiej Górce.

Media: Woda, prąd, ogrzewanie, kanalizacja, Internet, telefon.

Lokalizacja:
Budynek OSP Węgierska Górka
ul. Kościuszki 19A

Kontakt:
Piotr Krystian, Prezes OSP Węgierska Górka
tel. 782-833-442


FOTOGRAFIE

Pożegnanie Księdza Prałata Stanisława Bogacza

Delegacja OSP Węgierska Górka uczestniczyła we mszy św. w dniu 16 sierpnia 2020 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce na której Ks. Prałat Stanisław Bogacz pożegnał się z parafianami, w związku z przejściem na zasłużoną emeryturę. Ksiądz Prałat Stanisław posługę kapłańską w parafii Cięcina pełnił przez 28 lat.

Odszedł na wieczną służbę. Cześć Twojej pamięci

19 lipca w wieku 72 lat zmarł honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce, druh Mieczysław Zawada.

Śp. Mieczysław przez wiele lat brał czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, w których dał się poznać jako dobry strażak, odpowiedzialny człowiek i koleżeński druh, który nie odmawiał pomocy innym. Chętnie uczestniczył w uroczystościach kościelnych i państwowych reprezentując w ten sposób naszą jednostkę. Przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika w naszej jednostce, gdzie odpowiadał za wyszkolenie młodych strażaków. W kolejnych latach pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego komisji rewizyjnej. W czasie budowy nowej remizy aktywnie działał w strukturach Społecznego Komitetu Budowy.

Dzięki swojej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej dh Mieczysław został odznaczony następującymi medalami i odznakami:
- odznaka "Strażak Wzorowy"
- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa

Dziś żegnamy Cię jako wielkiego człowieka, oddanego społecznika w pełnym tego słowa znaczeniu.
Cześć Twojej pamięci.

Pogrzeb naszego strażaka odbył się we wtorek 21.07.2020r. o godzinie 13:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce.

Zarząd OSP wraz z rodziną zmarłego chciałby wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w przygotowaniach i udział w uroczystości pogrzebowej, podczas której pożegnaliśmy naszego druha śp. Mieczysława. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, strażakom oraz oprawie muzycznej.Wygenerowano w sekund: 0.02
4,776,760 unikalne wizyty