Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:847
Wczoraj:672
W tym tygodniu:3,513
W tym miesiącu:21,766
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Artykuły: Interwencje 2014

72. Pożar tartaku

72
19 grudzień - Pożar tartaku.

W dniu 19.12.2014 około godziny 1:00 do SKKP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni oraz przyległego do niej garażu o metalowej konstrukcji. Na miejsce pożaru dyspozytor zadysponował w pierwszej kolejności jednostki OSP z gminy Węgierska Górka oraz JRG Żywiec. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu GBA OSP Cisiec i rozpoznaniu okazało się, że pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. W bezpośrednim zagrożeniu był magazyn, który był połączony z płonącą suszarnią. W pierwszej kolejności podano 2 prądy wody w obronie hali produkcyjnej oraz magazynu i jeden prąd wody w natarciu. Przyjeżdżające następne samochody gaśnicze budowały linie zasilające. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki ścian wewnętrznych suszarni w celu usunięcia zarzewia ognia. Spaleniu całkowitemu uległa suszarnia (ok. 5x10m) wraz z garażem (ok. 3x2m) o konstrukcji metalowej wykorzystywany jako pomieszczenie socjalne. Uratowano halę produkcyjną, a także magazyn wyrobów gotowych. Działania zakończono po około 3,5 godzinach. GALERIA


71 Pożar budynku drewnianego.

71
30 listopad - Pożar budynku.

W dniu 30.11.2014 roku, o godz. 7:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego W Żabnicy - Płone. Po przyjeździe pierwszego zastępu i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, stwierdzono objęte pożarem poddasze budynku mieszkalnego oraz upewnienia się czy mieszkańcy samodzielnie ewakuowali się przed przyjazdem zastępów SP. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu do wewnątrz budynku na palące się elementy konstrukcji dachu. Po przyjeździe kolejnych zastępów, podano trzy prądy wody w obronie części mieszkalnej oraz budynku gospodarczego znajdującego się około 2m od budynku mieszkalnego. Z płonącego budynku została wyniesiona butlę z gazem. Część mieszkalna nie została objęta pożarem, w związku z tym strażacy musieli starać się tak prowadzić działania, żeby nie zalać pomieszczeń znajdujących się pod stropem. Dalsze czynności polegały na dokładnym przelaniu nadpalonych elementów budynku oraz usunięciu z pomieszczeń spalonego materiału budowlanego znajdującego się na poddaszu. Działania wewnątrz prowadzone były przez strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku mieszkalnego oraz nadpaleniu uległy ściany zewnętrzne. Działania zakończono około 10:00. Na miejsce zadysponowano: OSP Węgierska Górka (GBA), Cisiec (GBA), Cięcina (GCBA), Żabnica (GBA), Milówka (GCBA), Radziechowy (GCBA) Oraz JRG Żywiec (GBA, GCBA) Dodatkowo Policja i Pogotowie Energetyczne.

GALERIA

70. Wypadek samochodowy.

70
17 listopad - Wypadek samochodowy.

W dniu 17.11.2014 roku, o godz. 6:00 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku samochodowego w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów SP i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów marki Renault Master i Dacia Lodgy, w wyniku którego poszkodowana została 1 osoba. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu wahadłowo ruchem, odłączeniu akumulatorów w obydwu pojazdach, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, po zakończonym dochodzeniu i odholowaniu samochodu na pobocze przystąpiono do uprzątnięcia jezdni z elementów karoserii i rozbitych szyb. Osoba poszkodowana, po zaopatrzeniu ran na miejscu zdarzenia, została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Żywcu na dalsze leczenie i obserwację. Działania trwały prawie 1 godzinę. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane następujące siły i środki: - JRG Żywiec, - OSP Węgierska Górka, - 2x Patrol policji i 1 x Zespół Ratownictwa Medycznego,- Pogotowie Energetyczne. GALERIA


69. Pożar w kuchni

69
7 listopad- Pożar w kuchni.

W dniu 07.11.2014 r o godzinie ok. 22:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Węgierskiej Górce. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy, przewietrzeniu pomieszczeń oraz wyniesieniu spalonego wyposażenia z budynku. Następnie za pomocą detektora zmierzono poziom tlenku węgla (CO). Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Jednej osobie została udzielona pomoc medyczna (kobieta w ciąży) przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Całkowitemu spaleniu uległa kuchenka gazowa. Siły i środki: OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec, Zespół Ratownictwa Medycznego.


68. Zerwana reklama.

68
5 listopad - Zerwana reklama.

W dniu 5.11.2014 roku, o godz. 11:05 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do naderwanej reklamy przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu GBA polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie docięciu nadłamanej konstrukcji reklamy.


67. Zadymienie - alarm fałszywy

67
23 wrzesień - alarm fałszywy.

W dniu 23.9.2014 roku, o godz. 8:56 zostaliœśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zadymienia w hali produkcyjnej przy ulicy Przemysłowej w Węgierskiej Górce. Po rozpoznaniu okazało się, że jest to alarm fałszywy. Siły i środki: OSP Węgierska Górka, OSP Żabnica, JRG Żywiec, Policja.


66. Pożar budynku letniskowego.

66
12 wrzesień - Pożar domku letniskowego.

W dniu 12 września o godzinie 5:50 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku letniskowego w Cięcinie - Matlakówka. Po dojeździe na miejsce, działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dogaszeniu pogorzeliska. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek wraz z wyposażeniem. Dużym utrudnieniem okazał się brak dojazdu do miejsca zdarzenia dlatego strażacy po pokonaniu pieszo ok 1500 metrów dogasili pogorzelisko przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego oraz burzącego. Akcję zakończono o godz 9:00. W działaniach brali udział: JRG Żywiec, OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka, OSP Żabnica, OSP Cisiec. Policja. GALERIA


65. Zanieczyszczona studnia

65
21 sierpień - Zanieczyszczona studnia.

W dniu 21.08.2014 roku, o godz. 16:35 zostaliśmy zadysponowani do zanieczyszczonej studni w Węgierskiej Gorce przy ulicy Kamiennej. Działania polegały na wypompowaniu wody z zanieczyszczonej studni za pomocą elektrycznej pompy.


64. Niedrożny przepust.

64
20 sierpień - Niedrożny przepust.

W dniu 20.8.2014 roku, o godz. 13:00 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do niedrożnego przepustu w Węgierskiej Górce przy ul. Przemysłowej. Po dojeździe na miejsce zastępu SLRR, zabezpieczono miejsce zdarzenia, przystąpiono do udrożnienia zatkanego przepustu i wypompowaniu zalegającego rozlewiska przy hali produkcyjnej.


63. Naderwana ozdoba świąteczna nad jezdnią.

63
5 sierpień - Naderwana ozdoba świąteczna nad jezdnią.

W dniu 5.08.2014 roku, o godz. 12:30 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do Naderwanej ozdoby świątecznej nad jezdnią w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej. Działania Straży Pożarnej Polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie zdjęciu zagrażających elementów ozdoby na ziemię i przekazaniu właścicielowi.


62. Autokar w rowie.

62
3 sierpień - Autokar w rowie.

W dniu 3.08.2014 roku, o godz. 18:20 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pomocy kierowcy autokaru, który wpadł do rowu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i za pomocą samochodu GBA wyciągnięciu autobusu.


61. Zalana piwnica.

61
1 sierpień - Zalana piwnica.

W dniu 1.08.2014 roku, o godz. 13:20 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Grobla w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy pływającej.


60. Zalana piwnica.

60
1 sierpień - Zalana piwnica.

W dniu 1.08.2014 roku, o godz. 11:35 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Wyzwolenia w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy pływającej.


59. Zalana piwnica.

59
1 sierpień - Zalana piwnica.

W dniu 1.08.2014 roku, o godz. 9:10 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Obrońców Węg. Górki w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy pływającej.


58. Zalana piwnica.

58
1 sierpień - Zalana piwnica.

W dniu 1.08.2014 roku, o godz. 9:10 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Fabrycznej w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


57. Zalana piwnica.

57
1 sierpień - Zalana piwnica.

W dniu 1.08.2014 roku, o godz. 8:25 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Stawowej w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


56. Zalana piwnica.

56
1 sierpień - Zalana piwnica.

W dniu 1.08.2014 roku, o godz. 8:25 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Stawowej w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


55. Zalana piwnica.

55
31 lipiec - Zalana piwnica.

W dniu 31.07.2014 roku, o godz. 22:00 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Stawowej w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


54. Zalana hala produkcyjna.


54
31 lipiec - Zalana hala produkcyjna.

W dniu 31.07.2014 roku, o godz. 20:11 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej hali produkcyjnej przy ulicy Kolejowej w Węgierskiej Górce.


53. Podmyta droga.

53
31 lipiec - Podmyta droga.

W dniu 31.07.2014 roku, o godz. 19:46 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do podmytej drogi Nad Stawem w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu osuwiska, które powstało na wskutek silnych opadów.


52. Zalana piwnica.

52
31 lipiec - Zalana piwnica.

W dniu 31.07.2014 roku, o godz. 19:27 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy przy ulicy Kościuszki w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


51. Niedrożny przepust

51
31 lipiec - Niedrożny przepust.

W dniu 31.07.2014 roku, o godz. 18:25 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do niedrożnego przepustu w Węgierskiej Górce przy ulicy Fabrycznej. Działania zastępów (GBA, SLRR) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu prowizorycznej zapory w celu zabezpieczenia budynku mieszkalnego przed zalaniem.


50. Niedrożny przepust.

50
31 lipiec - Niedrożny przepust.

W dniu 31.07.2014 roku, o godz. 18:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do niedrożnego przepustu w Węgierskiej Górce przy ulicy Granicznej. Działania zastępów (GBA, SLRR) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu prowizorycznej zapory w celu zabezpieczenia budynku mieszkalnego przed zalaniem.


49. Złamany konar nad drogą.

49
12 lipiec - Złamany konar nad drogą.

W dniu 12.7.2014 roku, o godz. 9:25 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do złamanego konaru, zwisającego niebezpiecznie nad drogą i przewodami wysokiego napięcia w Węgierskiej Górce przy ul. Wzgórze. Po przyjeździe zastępu zabezpieczono miejsce działań i ze względu na wysokość, na której znajdował się konar, zadysponowano do pomocy podnośnik SH-25 z JRG Żywiec, następnie przystąpiono do usunięcia zwisającego konaru. Na czas działań droga została zamknięta dla ruchu samochodów.W działaniach uczestniczył zastęp GBA OSP Węgierska Górka i SH-25 JRG Żywiec.


48. Plama oleju po kolizji drogowej.

48
9 lipiec - Plama oleju po kolizji drogowej.

W dniu 9.7.2014 roku, o godz. 15:59 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju po kolizji drogowej, w Węgierskiej Górce na ulicy Kościuszki, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Skoda Octavia i Volvo XC60 oraz jeden samochód ciężarowy marki MAN. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu ruchu wahadłowo, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania zakończono po 35 minutach. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp GBA OSP Węgierska Górka i patrol policji.


47. Złamany konar

47
4 lipiec - Złamany konar.

W dniu 4.7.2014 roku, o godz. 9:15 zastęp strażaków udał się samochodem SLRR do złamanego konaru drzewa na bulwary przy Sole w Węgierskiej Górce. Działania polegały na usunięciu zalegającego drzewa na ścieżce pieszo-rowerowej a następnie uprzątnięciu terenu działań.


46. Plama oleju

46
12 czerwiec - Plama oleju.

W dniu 12.06.2014 roku, o godz. 14:55 zostaliœśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju w Węgierskiej Górce przy ul. Obrońców Węgierskiej Górki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania sytuacji i zebrania informacji od świadków, stwierdzono, że doszło do wycieku oleju hydraulicznego z koparko-ładowarki. Plama oleju zaczynała się na ul. Obrońców Węgierskiej Górki, ciągnęła się w kierunku ronda w Węgierskiej Górce, dalej ul. Zieloną do stacji paliw i ul. Kolejową do siedziby firmy METALPOL, łącznie na długości ok. 1 km. Działania zastępów straży pożarnej polegały na neutralizacji plamy za pomocą sorbentu i wahadłowym kierowaniu ruchem na czas prowadzonych działań. Do neutralizacji zużyto 200kg sorbentu. Działania zakończono o godzinie 16.20. W działaniach brały udział zastępy GBA Węgierska Górka i GCBA Cięcina


45. Pochylone drzewo

45
19 maj - Niebezpiecznie pochylone drzewo.

W dniu 19.5.2014 roku, o godz. 8:15 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do niebezpiecznie pochylonego drzewa nad budynkiem gospodarczym. Działania zastępu GBA polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz etapowym wycinaniu drzewa.


44. Zalana piwnica

44
19 maj - Zalana piwnica.

W dniu 19.5.2014 roku, o godz. 8:15 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Wyzwolenia w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


43. Zalana piwnica

43
17 maj - Zalana piwnica.

W dniu 17.05.2014 roku, o godz. 13:26 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku restauracji przy ulicy Plażowej w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA i SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy elektrycznej.


42. Podmyty most

42
16 maj - Podmyty most.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 15:55 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do podmytego mostu kolejowego w Węgierskiej Górce przy ulicy Za Torem. Działania Straży pożarnej przy współpracy z Gminą Węg. Górka oraz pracownikami PLK polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dostarczeniu na torowisko podkładów betonowych a następnie drutowaniu 3 podkładów w jedną "paczkę". Kolejno drezyna z wysięgnikiem HDS transportowała podkłady pod most. Do prawidłowego ułożenia podkładów w miejscu podmywanego filaru wykorzystano koparkę. Przy zabezpieczeniu mostu działali: OSP Węgierska Górka, Władze Gminy, pracownicy PLK oraz firma budowlana.


41. Zalana piwnica

41
16 maj - Zalana piwnica.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 13:26 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy elektrycznej.


40. Zalana piwnica

40
16 maj - Zalana piwnica.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 13:26 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Wyzwolenia w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy pływającej.


39. Zalana piwnica

39
16 maj - Zalana piwnica.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 11:26 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Obrońców Węg. Górki w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


38. Niedrożny przepust

38
16 maj - Niedrożny przepust.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 9:12 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do niedrożnego przepustu w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej. Działania zastępów (GBA, SLRR) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu wody oraz usunięciu zalegających kamieni.


37. Zalana piwnica

37
16 maj - Zalana piwnica.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 8:26 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym znajdującym się przy ulicy Trakt Cesarski w Ciscu. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


36. Zalana piwnica

36
16 maj - Zalana piwnica.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 8:16 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy na Osiedlu Wyzwolenia w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


35. Zalana piwnica

35
16 maj - Zalana piwnica.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 7:46 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym znajdującym się przy ulicy Liliowej w Ciscu. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej.


34. Pochylone drzewo

34
16 maj - Pochylone drzewo.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 7:00 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pochylonego drzewa nad linią niskiego napięcia w Ciscu. Działania naszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pieszego i samochodowego na czas działań oraz wycięciu pochylonego drzewa.


33. Zalana piwnica

33
16 maj - Zalana piwnica.

W dniu 16.05.2014 roku, o godz. 0:40 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym znajdującym się przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej. Interwencję zakończono o 1:30.


32. Podmyty brzeg

32
15 maj - Podmyty brzeg rzeki.

W dniu 15.05.2014 roku, o godz. 21:05 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do podmytego brzegu rzeki - Żabniczka. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz zabezpieczeniu brzegu przed dalszym podmywaniem.


31. Zalana piwnica

31
15 maj - Zalana piwnica.

W dniu 15.05.2014 roku, o godz. 20:45 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym znajdującym się przy ulicy Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce. Na miejsce udał się zastęp GBA oraz SLRR. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy za pomocą pompy szlamowej. Interwencję zakończono o 21:00.


30. Powalone drzewo

30
15 maj - powalone drzewo.

W dniu 15.05.2014 roku, o godz. 17:00 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa na ulicy Kolejowej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Działania zakończono po upływie ok 30 min. W interwencji brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka


29. Wypadek samochodowy

29
7 maj - Wypadek Samochodowy.

W dniu 07.5.2014 roku, o godz. 9:10 zostaliœśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku samochodowego w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów SP i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, ustalono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford i BMW, w wyniku którego poszkodowanych zostało 5 osób, w tym 2-letnie dziecko. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obydwu pojazdach, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołów Ratownictwa Medycznego, wytyczenia wspólnie z patrolem policji objazdu dla ruchu drogowego, pomocy w czynnościach dochodzeniowych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu oraz, po zakończonym dochodzeniu i odholowaniu samochodów przez pomoc drogową, uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii i rozbitych szyb. Osoby poszkodowane, po zaopatrzeniu ran na miejscu zdarzenia, zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Żywcu na dalsze leczenie i obserwację. Działania trwały prawie 2 godziny. Na miejsce zdarzenia zostały zostały zadysponowane następujące siły i środki: - SLRt i GBA JRG Żywiec, - GBA OSP Węgierska Górka, - 2x Patrol policji i Wydział Ruchu Drogowego KPP, - 4x Zespół Ratownictwa Medycznego.

Galeria

28. Alarm fałszywy

28
29 kwiecień - Alarm fałszywy.

W dniu 28.4.2014 roku, o godz. 11:55 zostaliœśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku gospodarczego w Ciscu. Po dojeździe na miejsce alarm okazał się fałszywy.


27. Udrażnianie przepustu

27
28 kwiecień - Udrażnianie przepustu.

Dnia 28 kwietnia, o godzinie 19:03 zostaliśmy zadysponowani do niedrożnego przepustu przy ulicy Nad Sołą w Węgierskiej Górce. Po dojeździe zastępu GBA działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu za pomocą podręcznego sprzętu burzącego zalegającego betonowego krawężnika uniemożliwiającego swobodny przepływ wody oraz na kierowaniu ruchem w miejscu prowadzenia akcji. Działania zakończono po około 30 minutach.


26. Kolizja drogowa

26
9 kwiecień - Kolizja drogowa.

W dniu 9 kwietnia, o godzinie 9:11 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na ul. Zielonej w Węgierskiej Górce. W kolizji wzięły udział samochody osobowe marki, Ford i Opel, którymi podróżowało w sumie 5 osób. Pasażerowie oraz kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem Straży Pożarnej. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu instalacji gazowej w samochodzie Ford. Następnie przystąpiono do postawienia na koła oraz wyciągnięcia samochodu Ford z rowu za pomocą wyciągarki zamontowanej na samochodzie GBA oraz usunięciu z drogi elementów karoserii. W wyniku zderzenia nikt nie poniósł obrażeń. Na miejsce zadysponowano: OSP Węgierska Górka (GBA), JRG Żywiec (GBA, SLRT), Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa. Galeria


25. Pożar trawy

25
29 marzec - Pożar trawy.

W dniu 29.03.2014 roku, o godz. 16.40 zostaliœśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do pożaru trawy w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego.


24. Pożar samochodu ciężarowego

24
28 marzec - Pożar samochodu ciężarowego.

W dniu 28.3.2014 roku, o godz. 8:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru samochodu ciężarowego na drodze DK69 w Węgierskiej Górce ulica Zielona. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej i rozpoznaniu okazało się że doszło do zapłonu maty wygłuszającej w samochodzie marki MAN. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego na czas działań ratowniczo-gaśniczych oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się maty. Następnie przystąpiono do zerwania niedopalonych materiałów. Po około 30 minutach ruch został wznowiony. Galeria

Siły i środki:
GBA OSP Węgierska Górka
GBA JRG Żywiec
GCBA JRG Żywiec
Policja 2x23. Zanieczyszczona studnia

23
26 marzec - Zanieczyszczona studnia.

W dniu 26.3.2014 roku, o godz. 16:29 strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do zanieczyszczonej studni. Działania polegały na wypompowaniu wody z zanieczyszczonej studni za pomocą elektrycznej pompy szlamowej.22. Plama oleju po wypadku

22
26 marzec - Plama oleju po wypadku.

W dniu 26 Marca 2014 o godzinie 11.45 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju po wypadku na ul. Kościuszki, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen i motocykl marki Suzuki. Po przyjeździe na miejsce zastępów SP przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i pomocy policji w prowadzeniu czynności dochodzeniowych. Po zakończonych czynnościach policji, przystąpiono do usunięcia z drogi pojazdów i elementów karoserii i zneutralizowaniu wycieku płynów eksploatacyjnych. Poszkodowany motocyklista został zabrany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Powiatowego w Żywcu przed przybyciem jednostek SP. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBA OSP Węgierska Górka, GBA JRG Żywiec, Policję i Pogotowie Ratunkowe. Galeria


21. Pożar trawy

21
22 marzec - Pożar trawy.

W dniu 22.03.2014 roku, o godz. 19.10 zostaliœśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do pożaru trawy w Węgierskiej Górce przy ulicy wyzwolenia. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic.20. Pożar trawy

20
22 marzec - Pożar trawy.

W dniu 22.03.2014 roku, o godz. 18.40 zostaliœśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do pożaru trawy w Węgierskiej Górce przy ulicy Kolonia. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody w natarciu19. Pożar sadzy w kominie

19
22 marzec - Pożar sadzy w kominie.

W dniu 22.03.2014 roku, o godz. 17.30 zostaliœśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do pożaru sadzy w kominie w Węgierskiej Górce przy ulicy Wiśniowej. Po przyjeździe na miejsce przystąpiono do wygaszenia pieca CO,ugaszeniu komina za pomocą piasku, przeczyszczeniu przewodu kominowego oraz na przewietrzeniu pomieszczeń w budynku. Na miejsce zadysponowano: OSP Węgierska Górka GBA oraz JRG Żywiec GBA.18.Pożar trawy

18
21 marzec - Pożar trawy.

W dniu 21.03.2014 roku, o godz. 20.40 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru trawy. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody w natarciu oraz podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic.17. Powalone drzewo.

17
16 marzec - Powalone drzewo.

W dniu 16.03.2014 roku, o godz. 22.27 zostaliśœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa na ulicy Kolejowej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Działania zakończono po upływie ok 30 min. W interwencji brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka16. Powalone drzewo

16
16 marzec - Powalone drzewo.

W dniu 16.03.2014 roku, o godz. 18.36 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa na ulicy Wyzwolenia. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu, wstrzymaniu ruchu drogowego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Ruch został wznowiony po upływie ok 30 min. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka15. Zerwany baner

15
16 marzec - Zerwany baner.

W dniu 16.03.2014 roku, o godz. 18.05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zerwanego baneru w Węgierskiej Górce przy ul. Plażowej. Działania SP polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu terenu działań. Następnie przystąpiono do zdjęcia zerwanej reklamy z budynku. Uszkodzony baner przekazano właścicielowi.14.Plama oleju

14
16 marzec - Plama oleju.

W dniu 16.03.2014 roku, o godz. 17.15 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do plamy oleju po wypadku samochodowym przy ulicy Obrońców Węg.Górki w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów. Następnie przystąpiono do neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z drogi uszkodzonego pojazdu i elementów karoserii. Galeria13. Pożar budynku letniskowego

13
15 marzec - Pożar budynku letniskowego.

W dniu 15.3.2014 roku, o godz. 23:55 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru domku letniskowego w Ciscu. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów SP, działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się obiekt, następnie przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji, przelaniu pogorzeliska . Spaleniu uległ cały budynek wraz z wyposażeniem. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana. Mężczyzna doznał oparzenia twarzy 1 stopnia oraz 3 stopnia ręki. Strażacy udzielili na miejscu zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego (Pogotowie Ratunkowe). Osoba poszkodowana została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Żywcu. Działania zakończono 16.03.14r. o 2:15. Do pożaru zadysponowano następujące zastępy: OSP Węgierska Górka, OSP Cisiec, OSP Cięcina, JRG Żywiec, Policja, Pogotowie Ratunkowe. Galeria12.Pożar trawy

12
14 marzec - Pożar trawy.

W dniu 14.03.2014 roku, o godz. 19:35 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru trawy w Węgierskiej Górce przy ulicy Obrońców Węg. Górki. Po przybyciu na miejsce podano jeden prąd wody w natarciu na palące się trawy. Zagrożona była hala produkcyjna.


11. Pożar trawy

11
14 marzec - Pożar trawy.

W dniu 14.3.2014 roku, o godz. 18:03 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru trawy w Ciscu. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody w natarciu oraz podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic.


10. Pożar trawy

10
14 marzec - Pożar trawy.

W dniu 14.03.2014 roku, o godzinie 14.15 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru suchej trawy w Cięcinie przy ulicy Górskiej. Po dojeździe pierwszych zastępów SP na miejsce zdarzenia, przeprowadzono wstępne rozpoznanie sytuacji i stwierdzono, że objęta pożarem jest 0,5 hektara suchej trawa i zarośli. Pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic i hydronetek. Do interwencji zadysponowano OSP Cięcina (GCBA i SLRr), OSP Węgierska Górka (SLRr).


9. Pożar trawy

9
13 marzec - Pożar trawy.

W dniu 13.03.2014 roku, o godzinie 14.50 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru suchej trawy w Węgierskiej Górce przy ulicy Granicznej. Po dojeździe pierwszych zastępów SP na miejsce zdarzenia, przeprowadzono wstępne rozpoznanie sytuacji i stwierdzono, że objęta pożarem jest sucha trawa i zarośla. Pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody w natarciu i podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic. Do interwencji zadysponowano OSP Węgierska Górka (GBA) i OSP Cięcina (GCBA i SLRr).


8. Pożar budynku mieszkalnego

8
13 marzec - Pożar budynku mieszkalnego.

W dniu 13.03.2014 roku, o godz. 12:20 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku mieszkalnego w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej. Po przyjeździe pierwszego zastępu i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, stwierdzono całkowicie objęte pożarem poddasze budynku mieszkalnego oraz upewnienio się czy mieszkańcy samodzielnie ewakuowali się przed przyjazdem zastępów SP. Wstępne działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu do wewnątrz budynku na palące się elementy konstrukcji dachu. Po przyjeździe kolejnych zastępów, podano 1 prąd wody w obronie budynku mieszkalnego znajdującego się 10 m obok oraz 1 prąd wody w obronie budynku gospodarczego oddalonego o 3m. Część mieszkalna nie została objęta pożarem, w związku z tym strażacy musieli starać się tak prowadzić działania, żeby nie zalać pomieszczeń znajdujących się pod stropem. Dalsze czynności polegały na dokładnym przelaniu nadpalonych elementów budynku oraz usunięciu z pomieszczeń poddasza dużej ilości składowanego siana. Działania wewnątrz prowadzone były przez strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na wskutek silnego wiatru płomienie przedostały się do pobliskiego lasu oddalonego o 10m od palącego się budynku co spowodowało spaleniu się 3arów poszycia leśnego. Pożar ugaszono za pomocą 1 prądu wody w natarciu oraz podręcznego sprzętu gaśniczego. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku mieszkalnego oraz nadpaleniu uległy elementy konstrukcji dachowej. Właściciele oraz sąsiedzi ewakuowali przed przybyciem Straży Pożarnej część majątku. Ponadto na miejsce zdarzenia przybył wójt gminy z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Działania zakończono o 14:25. Na miejsce zadysponowano: OSP Węgierska Górka (GBA), Cisiec (GBA), Cięcina (GCBA), Żabnica (GBA) Oraz JRG Żywiec (GBA, GCBA, SHD-23) Dodatkowo Policja i Pogotowie Energetyczne. Galeria


7. Pożar trawy

7
10 marzec - Pożar trawy.

W dniu 10.3.2014 roku, o godz. 12,57 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru trawy w Węgierskiej Górce przy os.XX-lecia II RP. Pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody w natarciu.


6. Pożar budynku mieszkalnego.

6
7 marzec - Pożar budynku mieszkalnego.

W dniu 7.3.2014 roku, o godz. 12:51 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku mieszkalnego W Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej. Po przyjeździe pierwszego zastępu i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, stwierdzono objęte pożarem poddasze budynku mieszkalnego oraz upewnienia się czy mieszkańcy samodzielnie ewakuowali się przed przyjazdem zastępów SP. Wstępne działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu do wewnątrz budynku na palące się elementy konstrukcji dachu. Po przyjeździe kolejnych zastępów, podano trzy prądy wody w obronie części mieszkalnej oraz wyniesiono butlę z gazem z budynku. Część mieszkalna nie została objęta pożarem, w związku z tym strażacy musieli starać się tak prowadzić działania, żeby nie zalać pomieszczeń znajdujących się pod stropem. Dalsze czynności polegały na dokładnym przelaniu nadpalonych elementów budynku oraz usunięciu z pomieszczeń spalonego wyposażenia . Działania wewnątrz prowadzone były przez strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz przy pomocy specjalistycznego sprzętu w postaci samochodu z drabiną hydrauliczną. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku mieszkalnego oraz nadpaleniu uległy elementy konstrukcji dachowej. Właściciele oraz okoliczni mieszkańcy, w tym Wójt Gminy Piotr Tyrlik ewakuowali przed przybyciem Straży Pożarnej znaczną część majątku. Działania zakończono o 14:50. Na miejsce zadysponowano: OSP Węgierska Górka (GBA), Cisiec (GBA), Cięcina (GCBA), Żabnica (GBA), Milówka (GCBA), Oraz JRG Żywiec (GBA, GCBA, SHD-23) Dodatkowo Policja i Pogotowie Energetyczne. Galeria


5. Pożar ładowarki

5
5 marzec - Pożar ładowarki.

W dniu 5 marzec o godzinie 15:10 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru ładowarki przy ulicy Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce, działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palącą się ładowarkę. Na wskutek dużej temperatury jedna z opona wystrzeliła. Spaleniu uległa cała komora silnika, oraz wnętrze ładowarki. Działania zakończono o godz. 16:25. W akcji brali udział: OSP Węgierska Górka, OSP Żabnica oraz JRG Żywiec.

Galeria

4. Pożar trawy

4
3 marzec- Pożar trawy.

W dniu 3.03.2014 roku, o godz. 21:03 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru w Węgierskiej Górce przy ulicy Wyzwolenia. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic.


3. Pożar trawy na nasypie kolejowym

3
2 marzec - Pożar trawy.

W dniu 2.03.2014 roku, o godz. 17:30 zostaliœmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru trawy na nasypie kolejowym w Węgierskiej Górce przy ulicy Wyzwolenia. Po przybyciu na miejsce, podano jeden prąd wody w natarciu na palące się trawy.

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,776,799 unikalne wizyty