Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:24
Wczoraj:869
W tym tygodniu:3,559
W tym miesiącu:21,812
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Artykuły: Interwencje 2017

89. Pożar wędzaka
W dniu 23.12.2017r. o godzinie 18:23 zostaliśmy zadysponowani do pożaru wędzarni w Węgierskiej Górce przy ul. Zielonej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy cały wędzak w ogniu. Działania naszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się obiekt, oświetleniu terenu działań, kierowaniu ruchem. Działania zakończono po około 3 minutach. Na miejsce zadysponowano GBA OSP Węgierska Górka oraz GBA JRG Żywiec.


88. Kolizja drogowa
W dniu 22.12.2017r. o godzinie 8:55 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej, która miała miejsce na drodze DK-1, skrzyżowanie ulicy Kościuszki, Zielona. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, w których podróżowały w sumie 3 osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem. Na miejscu obecne były SIS: JRG Żywiec, OSP Węgierska Górka, ZRM, Policja.


87. Otwarcie mieszkania
W dniu 15.12.2017r. o godzinie 11:40 zostaliśmy zadysponowani do pomocy pogotowiu ratunkowemu, które nie mogło dostać się do mieszkania, w którym przebywał starszy mężczyzna. Działania naszego zastępu polegały na wejściu do mieszkania przez okno znajdujące się na 1 piętrze bloku a następnie otworzeniu drzwi za pomocą klucza. Interwencja miała miejsce w Węgierskiej Górce na osiedlu wyzwolenia.


86. Pożar kosza
W dniu 12.12.2017r. o godzinie 17:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru kosza na śmieci na przystanku autobusowym w Węgierskiej Górce przy ul. Kolejowej85. Uszkodzony dach
W dniu 12.12.2017r. o godzinie 8:40 zostaliśmy zadysponowani do uszkodzonego poszycia dachowego na budynku mieszkalnym w Cięcinie przy ul. Granicznej. Porywisty wiatr zerwał poszycie dachu pokrytego papą około 10m2. Działania polegały na zabezpieczeniu naderwanej papy, tak by nie zagrażał i nie ulegał dalszym podmuchom wiatru. Działania zakończono po około 1 godzinie.


84. Zerwany dach z budynku gospodarczego
W dniu 12.12.2017r. o godzinie 5:56 zostaliśmy zadysponowani do zerwanego poszycia dachowego z budynku gospodarczego w Węgierskiej Górce przy ul. Parkowej. Porywisty wiatr zerwał poszycie dachowe z budynku gospodarczego wraz z elementami konstrukcyjnymi. Działania polegały na zabezpieczeniu zerwanej konstrukcji poszycia dachowego, tak by nie zagrażała i nie ulegała dalszym podmuchom wiatru.


83. Niebezpiecznie pochylone drzewo
W dniu 12.12.2017r. o godzinie 5:26 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Węgierska Górka na ul. Polną do niebezpiecznie pochylonego drzewa nad budynkiem mieszkalnym. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na drodze oraz usunięciu zagrożenia. Interwencja trwała około 60 minut. W działaniach uczestniczyły zastępy GBA OSP Węgierska Górka oraz SHD JRG Żywiec.


82. Dowóz agregatu
W dniu 12.12.2017r. o godzinie 1:20 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Wieprz w celu dowiezienia agregatu prądotwórczego który ma zasilić respirator. Brak prądu był spowodowany silnymi wiatrami który nawiedził nasz region. Strażacy w naszym powiecie podczas wiatru interweniowali około 200 razy.


81. Plama oleju
W dniu 17.11.2017r. o godzinie 14:10 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju na jezdni w Węgierskiej Górce na ulicy Grobla. Na miejsce zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej (OSP Węgierska Górka). Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Plama miała długość około 200m.
80. Pożar poddasza - alarm fałszywy
W dniu 16.11.2017r. o godzinie 19:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza w Żabnicy przy ul. Karola Śmiecha. Po dojeździe alarm okazał się fałszywy w dobrej wierze.

79. Pożar garażu
W dniu 12.11.2017r. o godzinie 17:42 zostaliśmy zadysponowani do pożaru garażu w Węgierskiej Górce przy ulicy Kościuszki. Na miejscu zastaliśmy palące się wnętrze oraz poszycie dachu opuszczonego budynku garażu. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody, usunięciu zniszczonej konstrukcji, oświetleniu terenu działań oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.


78. Kolizja drogowa
W dniu 8.11.2017r. o godzinie 18:35 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do kolizji drogowej na DK-1 w Węgierskiej Górce na wysokości ul. Kamiennej. Po dojeździe na miejsce okazało się że, kierująca Forda, mieszkanka naszej Gminy nie zachował należytej ostrożności skutek czego najechała na tył samochodu marki Audi. Działania naszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Działania zakończono po około 30 minutach.


77. Wypadek na DK-1
W dniu 5.11.2017r. o godzinie 16:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego na DK-1 w Węgierskiej Górce na wysokości ul. Granicznej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy zniszczony motocykl, który znajdował się poza drogą oraz uszkodzony samochód osobowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 20-latek kierując VW Passatem, na prostym odcinku drogi, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, do posesji, nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku motocyklem BMW, którym kierował 26-latek pochodzący z woj. Lubuskiego. Kierujący motocykl trafił do żywieckiego szpitala. Działania naszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Działania zakończono po około 30 minutach.


76. Plama oleju
W dniu 3.11.2017r. o godzinie 18:20 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia plamy oleju. Według zgłoszenia zdarzenie miało miejsce na ul. Zielonej (rondo). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy oleju o wielkości około 2m2. Działania zakończono po około 15 minutach.75. Kolizja drogowa
W dniu 3.11.2017r. o godzinie 16:40 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego w Ciścu na skrzyżowaniu ulic Prymasa Stefana Wyszyńskiego i mjr. Kazimierza Czarkowskiego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu instalacji gazowej, oświetleniu terenu działań, kierowaniu ruchem oraz na usunięciu jednego pojazdu z drogi za pomocą wyciągarki na samochodzie GBA. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierujący Audi, 27-latek, mieszkaniec naszego powiatu, będąc w stanie nietrzeźwości nie zachował należytej ostrożności skutek czego najechał na tył samochodu marki Chrysler, którym to poruszał się 62-latek, następnie Chrysler wypadł na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z Fiatem Doblo, którym kierował 22-latek. Wyniku zdarzenia nikt nie został przetransportowany z miejsca zdarzenia do szpitala.


74. Kolizja drogowa
W dniu 3.11.2017r. o godzinie 11:10 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego na ul. Kościuszki w Węgierskiej Górce. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu instalacji gazowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem Audi A4, 39-letni mieszkaniec Cieszyna, na skrzyżowaniu dróg, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Audi 49-letniej mieszkance naszego powiatu. W skutek tego manewru, doszło do czołowego zderzenia a osoby podróżujące nie wymagały hospitalizacji.


73. Pożar instalacji elektrycznej
W dniu 29.10.2017r. o godzinie 15:42 zostaliśmy zadysponowani do zadymienia w sklepie przy ul. Kościuszki w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do zapalenia instalacji elektrycznej a płomienie przedostały się na dach sklepu. Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji pracowników sklepu. Strażacy aby ugasić pożar musieli rozebrać częściowo dach oraz elewację sklepu w sumie około 2m2. Następnie po ugaszeniu pożaru strażacy zabezpieczyli uszkodzony dach i dokonali pomiaru tlenku węgla w pomieszczeniach sklepu. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Węgierska Górka oraz pogotowie energetyczne.


72. Zalana piwnica
W dniu 29.10.2017r. o godzinie 10:32 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym, przy ul. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy pływającej. Interwencje zakończono o 11.30, brał w niej udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka.


71. Pożar sadzy w kominie
W dniu 22.10.2017r. o godzinie 15:39 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w Węgierskiej Górce przy ulicy Polnej. Działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu palącej się sadzy, wyczyszczenia przewodu kominowego przy użyciu wyciora kominowego oraz przewietrzeniu pomieszczeń.70. Pożar sadzy
W dniu 22.10.2017r. o godzinie 12:33 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w Węgierskiej Górce przy ulicy Granicznej. Działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu palącej się sadzy, wyczyszczenia przewodu kominowego przy użyciu wyciora kominowego oraz przewietrzeniu pomieszczeń.69. Pożar tartaku
30 września, około 23:40 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze tartaku w miejscowości Żabnica. Na miejsce zostało skierowanych 7 zastępów straży pożarnej wraz z 32 strażakami. W wyniku pożaru spaleniu uległa kotłownia wraz z wyposażeniem. SIS JRG Żywiec, OSP Węgierska Górka, OSP Żabnica, OSP Cisiec, OSP Cięcina.


68. Zabezpieczenie niewychuchu
W dniu 30.09.2017, o godzinie 11:49 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Żywcu do zabezpieczenia wykopanego niewybuchu przy ul. Polna w Węgierskiej Górce. Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie teren przekazano przybyłej na miejsce policji.67. Powalone drzewo na budynek
W dniu 21.09.2017, o godzinie 21.55 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa na budynek mieszkalny przy ul. Polna w Węgierskiej Górce. Ze względu na wysokość, na jakiej znajdowały się konary, zadysponowano podnośnik hydrauliczny z JRG Żywiec. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz usunięciu zagrożenia. W działaniach uczestniczyły zastępy GBA OSP Węgierska Górka i SH-25 JRG Żywiec.


66. Niebezpiecznie zwisający konar
W dniu 17.09.2017, o godzinie 11.50 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Żywcu do niebezpiecznie zwisających konarów nad ul. Zieloną (DK1) w Węgierskiej Górce, które zagrażały przechodniom oraz samochodom poruszających się ulicą. Ze względu na wysokość, na jakiej znajdował się konar, zadysponowano podnośnik hydrauliczny z JRG Żywiec. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze oraz usunięciu zagrożenia. W działaniach uczestniczyły zastępy GBA OSP Węgierska Górka i SH-25 JRG Żywiec.


65. Plama oleju
W dniu 16.09.2017r. o godzinie 10:45 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia plamy oleju. Według zgłoszenia plama była na długości od gazowni w Węgierskiej Górce (DK1) do węzła Browar w Wieprzu (S1). Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Węgierska Górka oraz jeden zstęp JRG Żywiec. Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Działania zakończono po około dwóch godzinach.


64. Powalone drzewo
W dniu 15.09.2017r. o godzinie 1:10 zostaliśmy zadysponowani do powalonego konaru drzewa na ulicy Kolejowej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wstrzymaniu ruchu drogowego i pieszego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni oraz garażu. Ruch został wznowiony po upływie ok 2 godzinach. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka.


63. Niebezpiecznie zwisający konar
W dniu 13.09.2017, o godzinie 12.30 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Żywcu do niebezpiecznie zwisających konarów przy ul. Kościuszki w Węgierskiej Górce, które zagrażały przechodniom oraz samochodom poruszających się ulicą jak i znajdującym się na przyległym do chodnika parkingu. Ze względu na wysokość, na jakiej znajdowały się konary, zadysponowano podnośnik hydrauliczny z JRG Żywiec. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze oraz usunięciu zagrożenia. Dużym utrudnieniem okazały się przewody elektryczne na których oparły się konary. Strażacy etapowo wycinali drzewo dbając tym samym o nie uszkodzenie przewodu jak i o swoje bezpieczeństwo. W działaniach uczestniczyły zastępy GBA OSP Węgierska Górka i SH-25 JRG Żywiec.


62. Plama oleju
W dniu 25.08.2017r. o godzinie 8:15 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia plamy oleju. Według zgłoszenia plama była na długości od przejazdu kolejowego w Węgierskiej Górce do wysokości Urzędu Gminy. Na miejsce zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej (OSP Węgierska Górka). Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Działania zakończono po około 45 minutach.61. Niebezpiecznie zwisający konar
W dniu 12.08.2017r. o godzinie 15:15 otrzymaliśmy informację o niebezpiecznie zwisającym konarze drzewa nad ulicą Obrońców Węg. Górki w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano złamany konar drzewa na wysokości około 7m. Działania przybyłego na miejsce zdarzenia zastępu polegały na rozłorzeiu drabiny D10W z której usunięto zagrożenie..


60. Zabezpieczenie XXIV Dni Węgierskiej Górki
W niedzielę, 6.08, o godzinie 13.00, na prośbę organizatorów udaliśmy się na oś. XX-lecia II RP gdzie odbywała się masowa impreza "XXIV Dni Węgierskiej Górki", celem zabezpieczenia przeciwpożarowego. W zabezpieczeniu udział brały dwa zastępy OSP Węgierska Górka .
59. Alarm fałszywy
W dniu 4.08.2017r. o godzinie 21:00 otrzymaliśmy informację o pożarze lasu. Po dojeździe pod wskazane miejsce okazało się że nie doszło do żadnego pożaru. .


58. Potrącenie dziecka
W dniu 2.08.2017r. o godzinie 17:15 otrzymaliśmy informację o potrąceniu dziewczynki w Węgierskiej Górce na DK1. Po dojeździe na miejsce zdarzenia osoba poszkodowana była już pod opieką ratowników medycznych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Żywiec, OSP Węgierska Górka, Policja, Pogotowie Ratunkowe.


57. Pożar siana
W dniu 1.08.2017r. o godzinie 12:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu ponownie do pożaru bali z sianem w Żabnicy przy ul. Bukowina.


56. Pożar siana
W dniu 31.07.2017r. o godzinie 22:36 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru bali z sianem w Żabnicy przy ul. Bukowina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz ugaszeniu pożaru. Do pomocy została zadysponowana koparko-ładowarka należąca do lokalnego przedsiębiorcy w celu szybszego przegrzebania i zalania pogorzeliska. Działania zakończono o godzinie 2:00.


55. Plama oleju
W dniu 29.07.2017r. o godzinie 10:50 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia plamy oleju. Według zgłoszenia plama była na długości od CPN-u w Węgierskiej Górce do wysokości Urzędu Gminy. Na miejsce zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej (OSP Węgierska Górka). Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Działania zakończono po około 30 minutach.


54. Wypadek drogowy
W dniu 28.07.2017r. o godzinie 16:50 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu akumulatorów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca pojazdem marki fiat , wyjeżdżając z ul. Granicznej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo kierującemu Audi czym doprowadziła do zderzenia. Do szpitala została przetransportowana kobieta jadąca samochodem marki fiat cinquecento


53. Wypadek drogowy - śmiertelny
W dniu 24.07.2017r. o godzinie 15:35 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Przybędzy pod wiaduktem S1. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący vw golfem, 43-letni mieszkaniec Węgierskiej Górki, na prostym odcinku drogi, z nieustalonej przyczyny, zjechał na pobocze i uderzył w betonowy filar wiaduktu. W wyniku zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego, który został uwięziony w samochodzie.


52. Powalone drzewo
W dniu 23.07.2017r. o godzinie 8:06 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na bulwarach przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pieszego oraz usunięciu zalegającego drzewa z chodnika. Na miejscu udział brał zastęp GBA OSP Węgierska Górka51. Powalony konar na drogę
W dniu 22.07.2017r. o godzinie 22:36 zostaliśmy zadysponowani do powalonego konaru drzewa na ulicy Kolejowej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu drogowego i pieszego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Ruch został wznowiony po upływie ok 20 min. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka


50. Pożar samochodu
W dniu 11.07.2017r. roku, o godz. 11:53 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru samochodu w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy płonącą komorę silnika samochodu osobowego. Działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy. Interwencję zakończono po około 40 minutach. Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie z JRG Żywiec oraz OSP Węgierska Górka.


49. Powalone drzewo
W dniu 10.07.2017r. roku, o godz. 18:41 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa na przewody telekomunikacyjne w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej Górnej. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu drogowego i pieszego oraz usunięciu powalonego drzewa na linę telekomunikacyjną. Działania zostały zakończone po upływie ok 30 min.48. Potrącenie 8-latka
W dniu 8.07.2017r. roku, o godz. 20:40 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do potrącenia rowerzysty w Węgierskiej Górce przy ul. Zacisze. Kierujący rowerkiem 8 letni chłopczyk wyjeżdżając z posesji wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został rowerzysta. Z ogólnymi potłuczeniami i zadrapaniami został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala. Działania zastępów straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleni pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, przekazanie jej ratownikom medycznym. Podczas działań strażacy przekazali dziecku maskotkę misa ratownika. W działaniach udział brał zastęp OSP Węgierska Górka oraz JRG Żywiec.


47. Pożar budynku mieszklanego
W dniu 6.07.2017r. roku, o godz. 21:22 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku mieszkalnego w Żabnicy przy ul. Rekreacyjnej. Spaleniu uległy 2 pomieszczenia parteru pozostała część budynku uległa zadymieniu. Z płonącego pomieszczenia został wyniesiony pies, który został schłodzony i obmyty przez strażaków, a następnie przekazany właścicielom. Działania wewnątrz prowadzone były przez strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych. W działaniach udział brały wszystkie jednostki z Gminy Węgierska Górka oraz jeden zastęp JRG Żywiec.


46. Pożar zabudowy zbiornika na olej
W dniu 6.07.2017r. roku, o godz. 17:10 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru obudowy zbiornika w Węgierskiej Górce na ul. Kamiennej. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy płonącą zabudowę zbiornika na olej opałowy, która była wykonana z drzewa. Pożar ugaszono za pomocą 1 prądu wody. Działania nasze wspólnie z JRG Żywiec trwały 30 minut.


45. Uwięziony ptak
2 lipca 2017 rok o godzinie 20:20 OSP Węgierska Górka została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do uwięzionego ptaka na jednym z bloków na oś. XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu GBA i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania sytuacji, przystąpiono do działań mających na celu zdjęcie uwięzionego ptaka. W tym celu użyto drabiny po której jeden strażak wszedł na wysokość około 10m i ściągnął ptaszka, któremu jedna noga zaplątała się w sznurek, na szczęście poszkodowany nie stawiał żadnego oporu przed ratunkiem. Po bezpiecznym zdjęciu ptaka umożliwiono mu aby o własnych siłach odleciał do swojej rodziny. W ten oto sposób strażacy z naszej jednostki kolejny raz udowodnili swoją odwagą, że nawet życia takich istot, jak ptaki, są warte zrezygnowania z naszych codziennych spotkań z rodzinami, by ruszyć im na pomoc.


44. Zerwany dach
W dniu 29.06.2017r. roku, o godz. 15:39 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zerwanego dachu z budynku mieszkalnego w Węgierskiej Górce na ul. Kamiennej. Po dojeździe na miejsce okazało się że dach został zerwany tylko i wyłącznie z tarasu budynku mieszkalnego. Działania Straży Pożarnej polegały na usunięciu zwisających elementów dachu. Interwencję zakończono po 40 minutach.


43. Pożar składowiska kartonów
W dniu 28.06.2017r. roku, o godz. 11:42 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru kartonów w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy podpaloną stertę kartonów oddaloną od zabudowań około 1m. Pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody. Do remizy wróciliśmy po 30 minutach.42. Kolizja drogowa
W dniu 23.06.2017r. roku, o godz. 05:50 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do kolizji drogowej w Węgierskiej Górce na DK 1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód wbity w bariery energochłonne a podróżująca kobieta znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz kierowania ruchem oraz na odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu instalacji gazowej.


41. Powalone drzewo
W dniu 23.06.2017r. roku, o godz. 04:39 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa w Węgierskiej Górce na DK 1. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu drogowego i pieszego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Ruch został wznowiony po upływie ok 20 min. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka.


40. Plama oleju
W dniu 17.06.2017r. roku, o godz. 15:40 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do usunięcia plamy oleju. Według zgłoszenia plama była na długości od ronda w Węgierskiej Górce do ronda w Przybędzy. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej (OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina). Ruch na czas działań odbywał się wahadłowo. Działania zakończono po około 1 godzinie.39. Wypadek drogowy
W dniu 14.06.2017r. roku, o godz. 22:15 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do Wypadku samochodowego w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu akumulatorów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki VW Passat, 19-latek pochodzący z Wilkowic, wyjeżdżając z ul. Granicznej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo kierującej Renault Sceniciem 42-letniej mieszkance naszego powiatu czym doprowadził do zderzenia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: OSP Węgierska Górka, 701[s]21, ZZOZ Żywiec- ambulans (P), KP Węgierska Górka


38. Wypadek drogowy
W dniu 03.06.2017r. roku, o godz. 10:45 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do Wypadku samochodowego w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy zderzenie dwóch samochodów osobowych. Samochody Skoda oraz Ford Fokus. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych. Wyniku zdarzenia 1 osoba została poszkodowane r11; 36 letni mężczyzna.


37. Kolizja drogowa
W dniu 02.06.2017r. roku, o godz. 21:40 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do kolizji drogowej w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody osobowe. Działania polegały na usunięciu samochodów z drogi oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia. Działania trwały 30 minut i brał w nich udział jeden zastęp OSP Węgierska Górka.


36. Wypadek samochodowy
W dniu 30.05.2017r. roku, o godz. 9:20 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do wypadku drogowego w Węgierskiej Górce na ul. Granicznej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 20-latek pochodzący z Bielska-Białej, kierujący pojazdem marki Rover, dojeżdżając do skrzyżowania nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Peugeotem 301, 35-latkowi. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało odwiezionych do szpitala- kierowca oraz 4 pasażerów z Rovera.


35. Pożar samochodu
Dziś tj. 25-05-2017r. o godzinie 9:25 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu w Węgierskiej Górce na parkingu przy ul. Wyzwolenia. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy płonącą komorę silnika samochodu osobowego. Działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy. Interwencję zakończono po około 40 minutach. Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie z JRG Żywiec oraz OSP Węgierska Górka


34. Zalana piwnica
W dniu 10.05.2017 roku, o godz. 00:15 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym, przy ul. Zielonej. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy pływającej oraz zakręceniu uszkodzonej instalacji wodnej w budynku. Interwencje zakończono o 00.50, brał w niej udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka.


33. Zalana piwnica
W dniu 30.04.2017 roku, o godz. 11:05 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym, przy ul. Obrońców Węgierskiej Górki. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy pływającej. Interwencje zakończono o 11.40, brał w niej udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka.


32. Alarm fałszywy
W dniu 26.4.2017 roku, o godz. 8:41 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa na bulwarach w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce okazało się że drzewo znajduje się w korycie rzeki i nie zagraża bezpieczeństwu pieszych.
31. Pożar poddasza
W dniu 10.04.2017r. o godzinie 10:15 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym w Żabnicy. GALERIA

30. Powalone drzewo
W dniu 9.04.2017r. o godzinie 19:45 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na ulicy Wyzwolenia w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu drogowego i pieszego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Ruch został wznowiony po upływie ok 20 min. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka


29. Pożar hali produkcyjnej BRIXPOL
W dniu 9.04.2017r. o godzinie 00:40 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Żywcu do pożaru budynku hali produkcyjnej przy ul. Przemysłowej w Węgierskiej Górce. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, obronie sąsiedniej hali, ewakuacji z części biurowej (przyległej do hali) sprzętu komputerowego, mebli i dokumentacji, którą zabezpieczył właściciel, ugaszeniu pożaru, rozbiórce zawalonego dachu, usuwaniu brykietu i trocin oraz na oddymianiu pomieszczeń. Spaleniu i zniszczeniu uległo: więźba dachowa wraz z pokryciem o powierzchni 525 m2 oraz całe wyposażenie hali produkcyjnej. Pożar zakładu przez ponad 6 godzin gasiło 17 jednostek straży pożarnej. Strażacy działania na miejscu zakończyli o godzinie 6.50. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. GALERIA


28. Powalone drzewo
W dniu 7.04.2017r. o godzinie 18:50 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na ulicy Kolejowej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu drogowego i pieszego oraz usunięciu zalegającego drzewa z jezdni. Ruch został wznowiony po upływie ok 20 min. W działaniach brał udział zastęp GBA OSP Węgierska Górka


27. Pożar sadzy w kominie
W dniu 5.04.2017r. o godzinie 21:55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w Węgierskiej Górce przy ulicy Kamiennej. Działania polegały na wygaszeniu pieca co. ugaszeniu palącej się sadzy, wyczyszczenia przewodu kominowego przy użyciu wyciora kominowego, oświetleniu terenu działań oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Węgierska Górka oraz jeden zastęp JRG Żywiec


26. Pożar trawy - Cisiec
W dniu 1.4.2017 roku, o godz. 13:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru suchej trawy w Ciścu przy ulicy Trakt Cesarski. Po dojeździe pierwszych zastępów SP na miejsce zdarzenia, przeprowadzono wstępne rozpoznanie sytuacji i stwierdzono, że objęta pożarem jest około 20 arów suchej trawy i zarośli. W bezpośrednim zagrożeniu znajdował się pobliski młodnik. Pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic i hydronetek. Do interwencji zadysponowano OSP Węgierska Górka (GBA).


25. Wypadek drogowy
W dniu 1.4.2017 roku, o godz. 13:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Przybędzy zjazd z drogi ekspresowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód magi peugeot. 24-letnia mieszkanka naszego powiatu, na prostym odcinku drogi, w skutek nieuwagi utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewe pobocze i skosiła przydrożną latarnię. samochodem wraz z 24-latką podróżowało 2 letnia dziewczynka. Obie osoby zostały przetransportowane do szpitala na obserwację. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, usunięciu samochodu poza obrys pasa ruchu oraz odłączeniu akumulatora. działania trwały 1,5 godziny. GALERIA


24. Pożar trawy - Węgierska Górka
W dniu 28.3.2017 roku, o godz. 16:25 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru suchej trawy w Węgierskiej Górce na os. Leśniczówka. Po dojeździe pierwszych zastępów SP na miejsce zdarzenia, przeprowadzono wstępne rozpoznanie sytuacji i stwierdzono, że objęta pożarem jest około 15 arów suchej trawa i zarośli. W bezpośrednim zagrożeniu znajdował się budynek gospodarczy. Pożar ugaszono za pomocą wody ze samochodu GBA oraz podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic i hydronetek.23. Kolizja drogowa
W dniu 22.03.2017r. o 18:40 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego w Węgierskiej Górce przy ul. Zielonej (DK1). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się że kierowca utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Działania polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałość po kolizji.22. Ognisko w lesie
W dniu 21.3.2017 roku, o godz.16:20 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pozostawionego ogniska w lesie bez dozoru w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce zdarzenia podano jeden prąd wody w natarciu i ugaszono ognisko oraz 1m2 poszycia leśnego. Do interwencji zadysponowano OSP Węgierska Górka.
21. Pożar trawy - Węgierska Górka
W dniu 16.3.2017 roku, o godz.21:05 zostaliśmy zadysponowaniu przez SKKP w Żywcu do pożaru suchej trawy w Węgierskiej Górce. Po dojeździe na miejsce pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci tłumic i hydronetek. Do interwencji zadysponowano OSP Węgierska Górka.

20. Niebezpiecznie pochylone drzewo - Węgierska Górka
W dniu 15.03.2017, o godzinie 8.15 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP w Żywcu do niebezpiecznie pochylonego drzewa, które oparło się o gałęzie innych drzew przy ul. kpt. Semika w Węgierskiej Górce i stwarzało zagrożenie przechodniom oraz samochodom poruszających się ulicą. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na drodze oraz usunięciu zagrożenia. Interwencja trwała około 40 minut. W działaniach uczestniczyły zastępy GBA OSP Węgierska Górka.

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,776,845 unikalne wizyty