Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:863
Wczoraj:672
W tym tygodniu:3,529
W tym miesiącu:21,782
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Zdarzenia 2011r.


79
29 grudzień - Pożar budynku gospodarczego.

W czwartek, 29.12, o godzinie 18.53, zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Radziechowy. Na miejsce udaliśmy się samochodem GBA. Po dojeździe działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się obiekt oraz jeden w obronie budynku mieszkalnego, który znajdował się obok. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do dokładnego przelania siana. Uratowano znaczną część budynku gospodarczego wraz z wyposażeniem. Na miejscu zdarzenia zadysponowano: OSP Radziechowy, OSP Węgierska Górka, OSP Wieprz oraz JRG Żywiec.

78
29 grudzień - Rozsypany kamień na drodze.

29 Grudnia, o godzinie 10.35, Powiatowe Stanowisko Kierowania zadysponowało naszą jednostkę do rozsypanego kamienia na ulicy zielonej w kierunku Cisca od ronda w centrum Węgierskiej Górki na odcinku 30m. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przystąpiono do usunięcia rozsypanego kamienia z drogi, zabezpieczeniu drogi na czas zebrania kamienia przez firmę odpowiedzialną za transport oraz kierowaniu ruchem. Na miejscu zdarzenia działał zastęp JRG Żywiec i dwa zastępy OSP Węgierska Górka.

77
17 grudzień - Niebezpiecznie pochylone drzewa.

W dniu 17.12.2011 roku, o godz. 09:00, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do zagrażających ruchu ulicznemu drzew na ulicy Wyzwolenia w Węgierskiej Górce. Do około godziny 13.00 ruch drogowy był prowadzony wahadłowo. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz etapowym wycinaniu drzew przy użyciu hydraulicznego wysięgnika SHD-25 MAN. W akcji brali udział zastęp z JRG Żywiec SHD-25 oraz zastęp GLM OSP Węgierska Górka.

76
5 grudzień - Alarm fałszywy.

W dniu 5.12.2011r. o godzinie 20:21 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu otrzymało zgłoszenie i zadysponowało nas do pożaru, którego nie było. Alarm fałszywy złośliwy.

75
2 grudzień - Pożar w lesie.

W dniu 2.12.2011, o godzinie 12:58 wpłynęło zgłoszenie do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Żywcu o pożarze w lesie na terenie Węgierskiej Górki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Węgierska Górka samochodem GLM. Rzeźba terenu uniemożliwiła bezpośredni dojazd samochodem do miejsca pożaru. Strażacy musieli przejść około 1 km pieszo, zabierając ze sobą podręczny sprzęt gaśniczy w postaci hydronetek plecakowych, tłumic oraz łopat i kilofów. Działania polegały na ugaszeniu płonącej ściółki, przegrzebaniu całego obszaru pożaru i ponownym przelaniu. W interwencji również brała udział służba leśna, która pomogła w zlokalizowaniu oraz ugaszeniu pożaru. Działania zakończono po około 2 godzinach.

74
25 listopad - Pożar trawy.

W dniu 25.11.2011 roku, o godz. 13:15 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy na nasypie kolejowym w Cięcinie. Po przybyciu na miejsce pożar ugaszono jednym prądem wody w natarciu podanym z samochodu GLM VW-T4 OSP Węgierska Górka oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego, w postaci tłumic.

73
16 listopad - Plama oleju.

16 listopada o godzinie 20.17, zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu oraz poinformowani o plamie oleju znajdującej się w Węgierskiej Górce na ul. Kościuszki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy plamę oleju na odcinku jezdni o długości ok. 80m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu plamy za pomocą sorbentu. Na miejsce udaliśmy się zastępem GLM.

72
15 listopad - Plama oleju.

15 listopada o godzinie 10.41, zostaliśmy zaalarmowani przez PSK w Żywcu oraz poinformowani o plamie oleju znajdującej się w Ciscu na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy plamę oleju na odcinku jezdni o długości ok. 100m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu plamy za pomocą sorbentu.

71
11 listopad - Zadymienie w bloku.

11 listopada o godzinie 16:27 zostaliśmy poinformowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o zadymieniu w bloku na osiedlu XX-lecia II RP w Węgierskiej Górce. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBA Star 244. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że na parterze bloku z mieszkania wydobywa się dym na klatkę schodową. Drzwi do mieszkania były zamknięte i dopiero po kilku próbach przywołania właściciela dostaliśmy się do środka, gdyż właścicielka ucięła sobie drzemkę. W mieszkaniu było spore zadymienie spowodowane pożarem garnka z mięsem, który palił się na kuchence gazowej. Działania straży polegały na wyniesieniu z mieszkania spalonego garnka, wyprowadzeniu właścicielki, zakręceniu gazu, powiadomieniu pogotowia ratunkowego i Policji, oraz przewietrzeniu mieszkania. W działania udział brały jednostki . OSP Węgierska Górka GBA , JRG Żywiec GBA, GCBA, SHD25.

70
7 listopad -Pożar samochodu ciężarowego.

7 listopada o godzinie 9:06 zostaliśmy poinformowani oraz zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru samochodu ciężarowego w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBA Star 244. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu z JRG Żywiec i rozpoznaniu stwierdzono pożar komory silnika samochodu ciężarowego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz usunięciu z samochodu tlących się elementów tapicerki.

69
5 październik -Pożar budynku gospodarczego.

5 października o godzinie 18.40 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, zaalarmowało i zadysponowało naszą jednostkę do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Żabnica przy ulicy Szkolna. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu OSP Żabnica i wstępnym rozpoznaniu podano jeden prąd wody w natarciu do wnętrza obiektu. Działania pierwszego zastępu polegały również na udzieleniu pomocy przed medycznej oparzonej osobie. Oparzeniu lewej ręki uległa kobieta, która próbowała stłumić płomienie przed przybyciem Straży Pożarnej. Interwencję zakończono po około 30 minutach. Na miejsce zadysponowano jednostki OSP z całej Gminy Węgierska Górka oraz JRG Żywiec, pogotowie ratunkowe, policję.

68
1 październik -Zabezpieczenie imprezy.

W sobotę, 1.10, o godzinie 7.00, na prośbę organizatorów udaliśmy się do Międzybrodzia Żywieckiego, gdzie odbywały się zawody "Red Bull Road Rage", celem zabezpieczenia trasy zjazdowej. W zabezpieczeniu udział brały jednostki: OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina, OSP Międzybrodzie Żywieckie, OSP Czernichów.

67
21 wrzesień - Pochylone drzewo.

W dniu 21.09.2011 roku, o godz. 17:05, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do niebezpiecznie pochylonego drzewa nad ul. Wyzwolenia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pieszego oraz samochodowego na czas akcji oraz na usunięciu pochylonego drzewa. W działaniach uczestniczył jeden zastęp GLM.

66
9 wrzesień - Pożar budynku mieszkalnego.

9 września o godzinie 23.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, zaalarmowało i zadysponowało naszą jednostkę do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Radziechowy przy ulicy Studzienna. Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że pożarem została objęta znaczna część budynku mieszkalnego. Następnie zadysponowano kolejne siły i środki do ugaszenia pożaru. Po dojeździe na miejsce, działania SP polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji. Podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się budynek mieszkalny oraz jednego prądu wody w obronie na budynek sąsiedni . Przeszukano pomieszczenia w celu wykluczenia osób poszkodowanych oraz ewakuowano mienie. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania, oddymienia pomieszczeń i częściowej rozbiórki spalonego stropu budynku. Dodatkowo wraz z JRG prowadziliśmy działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Spaleniu uległ cały budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: JRG Żywiec 3 samochody, OSP Radziechowy, OSP Wieprz, OSP Juszczyna, OSP Bystra, OSP Przybędza, OSP Węgierska Górka, OSP Lipowa, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, policję. Galeria zdjęć tutaj.

65
1 wrzesień - Zabezpieczenie wizyty Prezydenta.

W dniu 1.09.2011r. o godzinie 7:40 jednostki OSP z Gminy Węgierska Górka brały udział w zabezpieczeniu wizyty Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Spotkanie miało miejsce przed Fortem Wędrowiec, gdzie została upamiętniona 72. rocznica wybuchu II wojny światowej.

64
30 sierpień - Plama oleju.

30 Sierpnia o godzinie 19.10, zostaliśmy zaalarmowani przez PSK w Żywcu oraz poinformowani o plamie oleju znajdującej się na ul. Wyzwolenia. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy plamę oleju na odcinku jezdni o długości ok 50m. Działania polegały na zneutralizowaniu plamy za pomocą sorbentu. Na miejscu działał zastęp GBA.

63
20 sierpień - Poszukiwania kobiety.

W sobotę, 20.08, o godzinie 14.15, zostaliśmy powiadomieni oraz zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do poszukiwań kobiety której zaginięcie zgłosili członkowie rodziny. Miejscem zbiórki jednostek był Komisariat Policji w Węgierskiej Górce skąd zostaliśmy skierowani na teren poszukiwań. Kobieta została odnaleziona w okolicach ulicy Plażowej w Węgierskiej Górce. W poszukiwaniach udział brały wszystkie jednostki OSP z Gminy Węgierska Górka, zastęp JRG Żywiec oraz Policja.

62
18 sierpień - Gniazdo os w miejscu publicznym.

W dniu 18.08.2011 roku, o godz. 17:30, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się samochodem GLM do usuwania gniazda os przy schronie bojowym "Wędrowiec" znajdującym się w Węgierskiej Górce.

61
13 sierpień - Pompowanie wody z wnętrza zatopionej barki.

13 Sierpnia o godzinie 18.30 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, zaalarmowało i zadysponowało nas do zatopionej barko-pogłębiarki typu KOBRA-KR-03-0151 na terenie Pietrzykowic. Barka zatonęła 8 Sierpnia, nad ranem i z informacji uzyskanych od właściciela ustalono, że w zbiornikach z paliwem pod wodą może się znajdować od 8000 do 10000 litrów oleju napędowego. Do 12 Sierpnia działania straży pożarnej polegały na usypywaniu wału oddzielającego zatokę z zatopioną barką od Jeziora Żywieckiego. Działania naszej jednostki oraz innych jednostek OSP w dniu zaalarmowania polegały na wypompowywaniu za pomocą pomp szlamowych wody z wnętrza zatopionej barki oraz z odgrodzonej zatoki. W ten czas plutony chemiczne PSP zbierały z powierzchni wody substancje ropopochodne. Po wypompowaniu wody z zatoczki sprawdzono zbiornik paliwa. Około godziny 20:00 teren przekazano właścicielowi Zakładu. W sumie przez czas trwania akcji zebrano z powierzchni zatoki 4310 litrów mieszaniny wody z olejem napędowym oraz 7 ton nasiąkniętych zapór i mat sorpcyjnych. W interwencji brało udział 91 zastępów Państwowej Straży Pożarnej (w tym dwie grupy specjalistyczne ratownictwa chemicznego), 8 jednostek OSP. W sumie w działaniach udział brało 305 strażaków. 13 Sierpnia przy zatopionej barko-pogłębiarce działały: JRG Żywiec, JRG Bielski Biała, JRG Katowice, JRG Cieszyn, JRG Gliwice, JRG Ruda Śląska, JRG Zawiercie, JRG Jastrzębie Zdrój, OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice, OSP Bierna, OSP Węgierska Górka, OSP Radziechowy, OSP Czernichów-Tresna. Galeria zdjęć tutaj

60
7 sierpień - Zabezpieczenie przeciwpożarowe masowej imprezy.

W niedzielę, 7.08, o godzinie 14.00, na prośbę organizatorów udaliśmy się na oś. XX-lecia II RP gdzie odbywała się masowa impreza "XVIII Dni Węgierskiej Górki", celem zabezpieczenia przeciwpożarowego. W zabezpieczeniu udział brały dwa zastępy OSP Węgierska Górka oraz dwa zastępy OSP Żabnica.

59
6 sierpień - Zabezpieczenie przeciwpożarowe masowej imprezy.

W sobotę, 6.08, o godzinie 17.00, na prośbę organizatorów udaliśmy się na oś. XX-lecia II RP gdzie odbywała się masowa impreza "XVIII Dni Węgierskiej Górki", celem zabezpieczenia przeciwpożarowego. W zabezpieczeniu udział brał zastępy OSP Węgierska Górka oraz OSP Żabnica.

58
3 sierpień - Gniazdo os.

W dniu 3.08.2011 roku, o godz. 14:55, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się samochodem GLM do usuwania gniazda os na terenie hali widowiskowo-sportowej mieszczącej się na os. XX-lecia w Węgierskiej Górce.

57
3 sierpień- Zabezpieczenie wyścigu kolarskiego.

W środę 3 sierpnia 2011r. przez Gimnę Węgierska Górka przebiegała trasa IV etapu “68. Tour de Pologne UCI World Tour”. W godzinach: 12.15 – 14.30 na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu. Strażacy z całej Gminy wspólnie z policją zabezpieczali trasę na prośbę organizatorów wyścigu.

56
24 lipiec - Zabezpieczenie meczu reprezentacji Polski.

W niedzielę, 24.07, o godzinie 17.30, dwa zastępy z naszej jednostki brał udział w zabezpieczeniu przeciwpożarowym meczu siatkówki. Reprezentacja Polski zmierzyła się w sparingu ze siatkarkami z Japonii. Zawodniczki przygotowują się do tegorocznych turniejów World Grand Prix. Mecz odbywał się na hali widowiskowo-sportowej mieszczącej się na os. XX-lecia w Węgierskiej Górce. Na mecz przybyło około 600 kibiców. Działania zakończono o godzinie 21:20

55
23 lipiec - Zabezpieczenie meczu reprezentacji Polski.

23 lipca 2011 roku, o godzinie 16:30, dwa zastępy z naszej jednostki brał udział w zabezpieczeniu przeciwpożarowym meczu siatkówki reprezentacji Polski. Mecz odbywał się na hali widowiskowo-sportowej mieszczącej się na os. XX-lecia w Węgierskiej Górce. Na mecz przybyło około 600 kibiców. Działania zakończono o godzinie 20:00

54
23 lipiec - Powalone drzewo na cmentarzu parafialnym.

W sobotę, 23.07, o godzinie 9.50, zostaliśmy powiadomieni oraz zadysponowani do powalonego drzewa na cmentarzu parafialnym w Cięcinie. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy powalone drzewo na kilka pomników powodujące duże zniszczenia. Działania strażaków polegały na usunięciu drzewa oraz na uprzątnięciu terenu z gałęzi. Na miejsce zadysponowano OSP Węgierska Górka GBA, OSP Cięcina SLRr oraz JRG Żywiec samochodem SLKw. Galeria zdjęć tutaj

53
22 lipiec - Zalana piwnica.

W dniu 22.07.2011 roku, o godz. 15:25, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się samochodem GBA do zalanej piwnicy w budynku sklepu znajdującego się przy ul. Zielonej w Węgierskiej Górce. Działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z piwnicy.

52
19 lipiec - Powalone drzewo.

19 lipca o godzinie 20:05 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu zadysponowało samochód GLM vw-t4 do powalonego drzewa przy ul. Granicznej w Cięcinie na budynek mieszkalny. Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy drzewo, które częsciowo znajdowało się na budynku. Działania zastępu GLM polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powalonego drzewa.

51
19 lipiec - Powalone drzewo.

19 lipca o godzinie 19.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu zadysponowało samochód GLM vw-t4 do powalonego drzewa przy ul. Zarębek w Cięcinie, w tym czasie nad miejscowością przechodziła gwałtowna burza wraz silnym wiatrem. Działania zastępu GLM polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powalonego drzewa znajdującego się tuż przy budynku.

50
19 lipiec - Powalone drzewo.

19 lipca o godzinie 17.40 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu zadysponowało samochód GLM vw-t4 do powalonego drzewa w Węgierskiej Górce przy ul. Kamiennej, w tym czasie nad miejscowością przechodziła gwałtowna burza wraz silnym wiatrem. Działania zastępu GLM polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powalonego drzewa.

49
19 lipiec - Zerwany dach z budynku mieszkalnego.

19 lipca o godzinie 16.45 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu zaalarmowało nas do zerwanego, pod wpływem gwałtownej burzy, dachu na budynku mieszkalnym, znajdującego się w Cięcinie, przy ulicy Tęczowej. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia, na ulicy św. Katarzyny, drogę zagrodziło nam powalone na ulicę drzewo. Przystąpiono do usuwania zagrożenia, które zostało szybko opanowane. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy budynek mieszkalny z prawie całkowicie zerwanym dachem wykonanym z blachy. Jedna część dachu spadła na ogrodzenie i wystawała nad drogę, druga również spadła na ogrodzenie, w niewielkiej odległości od sąsiedniego budynku mieszkalnego, jednak nie uległ on w żadnym stopniu uszkodzeniu. Trzecia cześć dachu, niesiona silnym podmuchem wiatru, wylądowała na znajdujących się w odległości ok. 40m polach. Po przybyciu na miejsce oficera z JRG Żywiec, przybyłe zastępy z całej gminy zostały podzielone na dwie grupy, mające wykonać poszczególne zadania. Pierwszej grupie zlecono rozebranie zerwanych elementów dachu oraz usunięcie ich w bezpieczne miejsce. Druga grupa została skierowana do zabezpieczenia niezerwanego elementu dachu oraz komina. Następnie przystąpili oni do nakrycia budynku za pomocą plandeki, w celu zabezpieczenia przed opadami deszczu. Do interwencji zostały zadysponowane wszystkie jednostki z całej gminy Węgierska Górka oraz zastęp z JRG Żywiec. Jednak ze względu na duża ilość szkód spowodowanych przez przechodzącą nad gminą burzą, zastęp GBA z OSP Żabnica oraz zastęp GLM z OSP Węgierska Górka zostały zadysponowane do innych działań na terenie gminy. Galeria zdjęć tutaj oraz wideo relacja z miejsca zdarzenia.

48
17 lipiec - Zabezpieczenie imprezy.

17 lipca 2011, o godzinie 12.35 zastęp GLM udał się na zabezpieczenie imprezy, na prośbę organizatorów.

47
13 lipiec - Pochylone drzewo.

W dniu 13.06.2011 roku, o godz. 16:25, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do niebezpiecznie pochylonego drzewa nad ul. Kościuszki. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pieszego oraz samochodowego na czas akcji oraz na usunięciu pochylonego drzewa. W działaniach uczestniczył jeden zastęp GBA star 244.

46
3 lipiec - Powalone drzewo.

W dniu 3.07.2011 roku, o godz. 12:30 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do powalonego drzewa na ulicy Zielonej. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy powalone drzewo na chodnik oraz częściowo na drogę. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem (na czas akcji ruch odbywał się wahadłowo) oraz na usunięciu powalonego drzewa.

45
12 czerwiec - Zabezpieczenie imprezy.

W niedzielę, 12.06, o godzinie 13.40, zastęp GLM OSP Węgierska Górka udał się na prośbę organizatorów na oś. XX-lecia II RP, gdzie odbywała się masowa impreza "100-lecie banku spółdzielczego w Węgierskiej Górce" w celu zabezpieczenia rajdu rowerowego.

44
11 czerwiec - Plama oleju po kolizji.

W dniu 11 czerwiec, o godzinie 21:28, zostaliśmy zadysponowani przez PSK w Żywcu na ulicę Kościuszki w Węgierskiej Górce, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z drogi elementów karoserii. Na miejsce udał się zastęp GBA OSP Węgierska Górka.

43
11 czerwiec - Zabezpieczenie przeciwpożarowe masowej imprezy.

W sobotę, 11.06, o godzinie 15.00, na prośbę organizatorów udaliśmy się na oś. XX-lecia II RP gdzie odbywała się masowa impreza "100-lecie banku spółdzielczego w Węgierskiej Górce", celem zabezpieczenia przeciwpożarowego. W zabezpieczeniu udział brały dwa zastępy OSP Węgierska Górka.

42
4 czerwiec -Przepust pod drogą.

4.06.2011 o godzinie 17.01 udaliśmy się na polecenie dyspozytora z PSK Żywiec, do niedrożnego przepustu w Węgierskiej Górce na ul. Stawowej. Po przybyciu na miejsce zastępu GBA i GLM z OSP Węgierska Górka i przeprowadzeniu rozpoznania sytuacji, przystąpiono do działań, polegających na udrożnieniu nagromadzonych zanieczyszczeń przy wlotach do przepustu, za pomocą bosaka ciężkiego i sztychówek.

41
4 czerwiec -Przepust pod drogą.

4.06.2011 o 16.31 zostaliśmy poinformowani przez PSK w Żywcu o niedrożnym przepuście pod drogą na ul. Fabrycznej w Węgierskiej Górce, po przybyciu na miejsce zastępu ustalono, że przyczyną niedrożności było nagromadzenie różnego rodzaju odpadów na siatce, która znajdowała się przed wlotem do przepustu. Działania polegały na usunięciu siatki i nagromadzonych zanieczyszczeń z wlotu do przepustu. Na miejsce zdarzenia udały się zastępy GBA i GLM z OSP Węgierska Górka.

40
4 czerwiec - Pożar budynku gospodarczego

W sobotę, 4.06, o godzinie 15.25, w całej Gminie Węgierska Górka zawyły syreny. Jednostki zostały zaalarmowane i zadysponowane przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Cięcina przy ulicy Św. Katarzyny. Na miejsce udaliśmy się dwoma samochodami GBA i GLM. Pożar powstał w wyniku uderzenia pioruna, w tym czasie nad miejscowością przechodziła gwałtowna burza. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem została objęta znaczna część budynku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz jeden w obronie budynku mieszkalnego który znajdował się obok. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do dokładnego przelania słomy oraz siana, a następnie na rozbiórce spalonej części dachowej. Spaleniu uległ cały budynek gospodarczy. Gospodarze obiektu przed przybyciem Straży Pożarnej ewakuowali zwierzęta oraz sprzęt rolniczy. Na miejscu zdarzenia zadysponowano: OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka, OSP Cisiec, OSP Żabnica, JRG Żywiec, policję oraz pogotowie energetyczne. Galeria zdjęć tutaj.

39
21 maj - Zanieczyszczone ujecie wody pitnej.

W sobotę, 21.05, o godzinie 16.51, zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, do zanieczyszczonych zbiorników wody pitnej w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielona Górna. Po przybyciu na miejsce, zastępem GBA i GLM, przystąpiono do rozpoznania sytuacji zdarzenia. Pod wpływem nadmiernych opadów, zanieczyszczeniu uległy trzy zbiorniki, jeden o pojemności 30 m3 i dwa po 15 m3. Po rozpoznaniu przystąpiono do wypompowywania wody za pomocą spalinowej i elektrycznej pompy szlamowej. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przybył zastęp strażaków z OSP Przybędza, którzy udali się na sprawdzenie sytuacji, w znajdującym się w lesie kolejnym zbiorniku wody pitnej. Jednak ze względu na brak występowania jakiegokolwiek zagrożenia udali się z powrotem do remizy.

38
13 maj - Pożar gałęzi w lesie.

W dniu 13.05.2011, około godziny 18:00 wpłynęło zgłoszenie do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Żywcu o płonących gałęziach w lesie na terenie Węgierskiej Górki, pozostawionych bez dozoru. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Węgierska Górka samochodem GLM i OSP Cięcina SLRr. Osoba zgłaszająca oczekiwała na pierwszy przybyły zastęp straży, po czym skierowała nas bezpośrednio do miejsca zdarzenia. Rzeźba terenu i duża wilgotność podłoża, uniemożliwiła bezpośredni dojazd samochodami do miejsca pożaru. Strażacy musieli przejść około 1 km pieszo, zabierając ze sobą podręczny sprzęt gaśniczy w postaci hydronetek plecakowych, tłumic oraz łopat i kilofów. Działania polegały na ugaszeniu płonących gałęzi, przegrzebaniu całego obszaru pożaru i ponownym przelaniu. Działania zakończono po około 1,5 godziny.

37
12 maj - Poszukiwania zaginionego dziecka.

W dniu 12.05.2011 roku, o godz. 19:50 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do poszukiwań 13-letniego dziecka. Poszukiwania zakończono, dziecko odnalazło się. Na miejsce zadysponowano OSP Węgierska Górka GBA oraz GLM, OSP Cięcina SLRr, JRG Żywiec SLRr oraz Policja.

36
10 maj - Niebezpiecznie pochylone drzewa.

W dniu 10.05.2011 roku, o godz. 17:00, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do niebezpiecznie pochylonych drzew na ul. Zielonej. Na miejsce udaliśmy się samochodem GLM.

35
2 maj - Zanieczyszczona studnia.

W dniu 2.05.2011 roku, o godz. 15:00, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do zanieczyszczonej studni. Działania polegały na wypompowaniu wody z zanieczyszczonej studni za pomocą elektrycznej pompy szlamowej. Na miejsce udaliśmy się samochodem GLM.

34
20 kwietnia - Pożar trawy.

W dniu 20.04.2011 roku, o godz. 21:25 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru trawy w Cięcinie, przy ul. Turystycznej. Po przybyciu na miejsce pożar ugaszono tłumicami oraz jednym prądem wody w natarciu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Cięcina GCBA i SLRr oraz OSP Węgierska Górka GBA i GLM.

33
9 kwiecień – Powalone drzewo na linię wysokiego napięcia.

W dniu 9.04.2011 roku, o godz. 0.24, Strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do powalonego drzewa na ulicy Obrońców Węgierskiej Górki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że powalone drzewo zerwało linię wysokiego napięcia która spadając spowodowała pożar ok. 0,5 ha suchej trawy. Działania straży rozpoczęły się od całkowitej blokady drogi i zabezpieczeniu terenu działań, gdzie znajdowały się zerwane druty wysokiego napięcia, jednocześnie przystąpiono do gaszenia suchej trawy. Kolejny podmuch silnego wiatru podczas działań zerwał znaczną część pokrycia dachu na budynku gospodarczym, znajdującym się od terenu akcji w odległości ok. 50 metrów. Na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne i policję, która zajęła się ustaleniem tożsamości właściciela obiektu. Po ugaszeniu pożaru i usunięciu powalonego drzewa z jezdni, przystąpiono do zabezpieczenia zerwanych elementów pokrycia dachowego. Działania zakończono o godz. 3:00. Na miejsce zadysponowano: OSP Węgierska Górka GBA, OSP Cięcina GCBA, Pogotowie energetyczne, Policja.

32
5 kwiecień - Pożar sadzy w kominie.

W dniu 5 kwietnia 2011 roku, około godziny 21.16 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru sadzy w kominie w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej. Po przyjeździe na miejsce przystąpiono do gaszenia palącej się sadzy w kominie. Działania polegały na założeniu sita kominowego, ugaszeniu komina za pomocą piasku, przeczyszczeniu oraz na przewietrzeniu pomieszczeń w budynku. Na miejsce zadysponowano: GBA OSP Węgierska Górka.

31
3 kwiecień - Pożar trawy.

W dniu 3.04.2011 roku, o godz. 11:10 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru trawy w Węgierskiej Gorce, przy ul. Granicznej. Po przybyciu na miejsce pożar ugaszono tłumicami oraz jednym prądem wody w natarciu. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp GLM.

30
2 kwiecień - Pożar trawy.

W dniu 2.04.2011 roku, o godz. 20:40 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Ciscu. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic.

29
31 marzec - Pożar trawy Żabnica.

W dniu 31.03.2011r. o godzinie 22:05 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy w miejscowości Żabnica. Przybyła na miejsce jednostka OSP Żabnica po rozpoznaniu poprosiła Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o wsparcie, na miejsce zadysponowano kolejne dwie jednostki: OSP Węgierska Górka oraz OSP Cisiec. Palącą się trawę, strażacy ugasili za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego, w postaci tłumic.

28
31 marzec - Pożar trawy w Żabnicy - Płone.

W dniu 31.03.2011r. o godzinie 12:25 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy w miejscowości Żabnica - Płone. Po przybyciu na miejsce jednostek OSP został podany jeden prąd wody, w obronie dwóch domków letniskowych, z samochodu GBA. Palącą się trawę, strażacy z zadysponowanych jednostek, ugasili za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego, w postaci tłumic oraz hydronetek plecakowych. Spaleniu uległo: 1.5 hektara suchej trawy oraz nadpaleniu uległo drewniane ogrodzenie. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu na miejsce zadysponowało: OSP Żabnica GBA i SLRr, OSP Węgierska Górka GBA, OSP Cisiec GBA.

27
31 marzec - Pożar trawy.

W dniu 31.03.2011 roku, o godz. 9:06 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Węgierskiej Górce przy ulicy Zielonej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego tłumic oraz hydronetek plecakowych. W działaniach udział brały jednostki: OSP Węgierska Górka GBA i GLM oraz OSP Cięcina SLRr.

26
30 marzec - Pożar trawy.

W dniu 30.03.2011 roku, o godz. 22:00 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Żabnicy przy ul. Rowerowej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic. Na miejsce zadysponowano OSP Cisiec GBA i SLRr oraz OSP Węgierska Górka GBA.

25
30 marzec - Pożar trawy.

W dniu 30.03.2011 roku, o godz. 21:28 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Ciscu. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic. Na miejsce zadysponowano OSP Cisiec GBA i SLRr oraz OSP Węgierska Górka GBA.

24
29 marzec - Pożar trawy.

W dniu 29.03.2011 roku, o godz. 20:37 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Żabnicy przy ul. Rowerowej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic oraz prądu wody ze samochodu GLM. Na miejsce udały się dwa zastępy OSP Węgierska Górka GBA i GLM.

23
26 marzec - Niebezpiecznie pochylone drzewo.

W dniu 26.03.2011 roku, o godz. 9:25, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do niebezpiecznie pochylonego drzewa na oś. Wyzwolenia. Z pomocą na miejsce przybył samochód z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żywcu SHD-25

22
25 marzec - Pożar trawy.

W dniu 25.03.2011 roku, o godz. 21:48 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Ciscu przy ul. Widokowej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic oraz prądu wody ze samochodu GLM. W działaniach udział brały jednostki: OSP Cisiec GBA i SLRr, OSP Węgierska Górka GBA i GLM.

21
23 marzec - Pożar trawy.

W dniu 23.03.2011 roku, o godz. 13:20 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Cięcinie. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic oraz prądu wody ze samochodu GLM. W działaniach udział brały jednostki: OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka.

20
14 marzec - Pożar trawy.

W dniu 14.03.2011 roku, o godz. 17:23, zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy, w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic oraz prądu wody. Na miejsce zadysponowano OSP Węgierska Górka GBA i GLM.

19
14 marzec - Niebezpiecznie pochylone drzewo.

W dniu 14.03.2011 roku, o godz. 15:10, strażacy z OSP Węgierska Górka udali się do niebezpiecznie pochylonego drzewa na ul. Nad Sołą. Z pomocą na miejsce przybył samochód z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żywcu SHD-25

18
14 marzec - Pożar trawy na nasypie kolejowym.

W dniu 14.03.2011 roku, o godz. 9:24, zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, o pożarze trawy na nasypie kolejowym w Węgierskiej Górce, przy ul. Granicznej. Po przybyciu na miejsce pożar ugaszono jednym prądem wody w natarciu. Udział GLM VW-T4 OSP Węgierska Górka.

17
13 marzec - Pożar trawy.

W dniu 13.03.2011 roku, o godz. 21:56 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Ciscu przy ulicy Polnej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic oraz prądu wody. W działaniach udział brały jednostki: OSP Cisiec GBA i SLRr, OSP Węgierska Górka GBA i GLM.

16
13 marzec - Pożar trawy.

W dniu 13.03.2011r. o godzinie 20:17 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy w miejscowości Cisiec. Palącą się trawę, strażacy z zadysponowanych jednostek, ugasili za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego, w postaci tłumic. Spaleniu uległo około 2 hektarów suchej trawy. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu na miejsce zadysponowało: OSP Cisiec GBA, OSP Węgierska Górka GLM.

15
13 marzec - Pożar trawy.

W dniu 13.03.2011r. o godzinie 17:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy w miejscowości Cisiec . Palącą się trawę, strażacy z zadysponowanych jednostek, ugasili za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego, w postaci tłumic. Spaleniu uległo około 2 hektarów suchej trawy. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu na miejsce zadysponowało: OSP Cisiec GBA i SLRr, OSP Węgierska Górka GBA i GLM, OSP Cięcina GCBA.

14
12 marzec - Pożar trawy.

W dniu 12 marca 2011 roku, około godziny 15.55 zostaliśmy powiadomieni o pożarze trawy w Węgierskiej Górce. Po przyjeździe na miejsce dwóch zastępów GBA i GLM OSP Węgierska Górka, pożar został ugaszony za pomocą tłumic.

13
12 marzec - Pożar sadzy w kominie.

W dniu 12 marca 2011 roku, około godziny 8.25 zostaliśmy powiadomieni o pożarze sadzy w kominie w Ciscu na ul. Wspólnej. Po przyjeździe na miejsce przystąpiono do gaszenia palącej się sadzy w kominie Działania polegały na założeniu sita kominowego, ugaszeniu komina za pomocą piasku oraz jego przeczyszczeniu. Na miejsce zadysponowano: OSP Cisiec, OSP Węgierska Górka oraz JRG Żywiec.

12
12 marzec - Plama oleju ul. Zielona.

W dniu 12 marzec o godzinie 8:10 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na drodze S69 w Węgierskiej Górce. Działania polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z drogi elementów karoserii. Na miejsce udał się zastęp GBA STAR 244.

11
9 marzec - Pożar trawy.

W dniu 9.03.2011 roku, o godz. 20:18 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Ciscu przy ulicy Polnej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic oraz prądu wody. W działaniach udział brały jednostki: OSP Cisiec, OSP Węgierska Górka.

10
9 marzec - Pożar trawy.

W dniu 9.03.2011 roku, o godz. 19:05 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Cięcinie przy ulicy Górskiej. Po przybyciu na miejsce, pożar ugaszono za pomocą tłumic. W działaniach udział brały jednostki: OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka.

9
9 marzec - Pożar trawy i młodnika.

W dniu 9.03.2011r. o godzinie 14:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy i młodnika w miejscowości Cisiec. Po przybyciu na miejsce GBA oraz GLM OSP Węgierska Górka został podany jeden prąd wody, w natarciu, z samochodu GLM VW- T4 na objęty pożarem młodnik. Palącą się trawę, strażacy z zadysponowanych jednostek, ugasili za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego, w postaci tłumic. Spaleniu uległo: 1 hektar suchej trawy oraz 5 arów młodnika. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu na miejsce zadysponowało: OSP Cisiec GBA i SLRr, OSP Węgierska Górka GBA i GLM, OSP Cięcina GCBA. Galeria zdjęć tutaj.

8
8 marzec - Pożar trawy na nasypie kolejowym.

W dniu 8.03.2011 roku, o godz. 19:41 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy na nasypie kolejowym w Węgierskiej Górce, przy ul. Wyzwolenia. Po przybyciu na miejsce pożar ugaszono jednym prądem wody w natarciu. Udział GLM VW-T4 OSP Węgierska Górka.

7
8 marzec - Pożar trawy.

W dniu 8.03.2011 roku, o godz. 18:05 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze trawy w Żabnicy. Po przybyciu na miejsce pożar ugaszono tłumicami oraz jednym prądem wody w natarciu. W działaniach udział brały jednostki: OSP Żabnica, OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina, JRG Żywiec.

6
1 marzec - Wypadek samochodowy.

W dniu 1 marca, o godzinie 16.11 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na ul. Kościuszki w Węgierskiej Górce. W kolizji wzięły udział samochody osobowe, volkswagen golf i audi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu instalacji gazowej w samochodzie volkswagen. Następnie przystąpiono do neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z drogi uszkodzonych pojazdów i elementów karoserii.
W wyniku wypadku poszkodowana została 1 osoba znajdująca się w samochodzie osobowym volkswagen golf. Osoba ta została zaopatrzona medycznie przez zespół pogotowia ratunkowego, a następnie przewieziona do Szpitala Powiatowego w Żywcu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: OSP Węgierska Górka, JRG Żywiec, Pogotowie Ratunkowe, Policję. Galeria

5
4 luty - Pożar przyłącza na budynku.

4 lutego 2011, o godzinie 18.47, Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu zaalarmowało naszą jednostkę do pożaru przyłącza na budynku mieszkalnym w Węgierskiej Górce przy ul. 3 Maja. Po dojeździe na miejsce naszego zastępu GBA star 244, zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz udzielono pomocy przybyłemu na miejsce pogotowiu energetycznemu. Zadysponowano: OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina, JRG Żywiec oraz pogotowie energetyczne.

4
30 styczeń - Zabezpieczenie imprezy.

30 stycznia 2011, o godzinie 9.30 zastęp GLM udał się na zabezpieczenie imprezy, na prośbę organizatorów.

3
27 styczeń - Pożar budynku gospodarczego.

27 Stycznia 2011, o godzinie 15.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu zaalarmowało naszą jednostkę do pożaru budynku gospodarczego w Ciscu na ul. Tynionki. Pożar został opanowany przez OSP Cisiec, przed przybyciem pozostałych jednostek. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody do wnętrza budynku, wyrzuceniu nadpalonej słomy i przelaniu jej oraz rozebraniu nadpalonego stropu. W działaniach brały udział siły i środki z całej gminy Węgierska Górka oraz JRG Żywiec.
2
25 styczeń - Pożar zasobnika na trociny.

25 Stycznia 2011 roku, o godzinie 11.35, nasza jednostka została zadysponowana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu, do pożaru zasobnika na trociny, będącego własnością tartaku w Żabnicy. Po dojeździe na miejsce naszego zastępu, podano jeden prąd wody do wnętrza zasobnika. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Żabnica, OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina, JRG Żywiec.
1
9 styczeń - Zabezpieczenie imprezy.

9 Stycznia 2011 roku, o godzinie 13:45, zastęp z naszej jednostki brał udział w pomocy w organizowaniu i zabezpieczeniu przeciwpożarowym, na terenie naszej gminy, XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbywała się na hali widowiskowo-sportowej mieszczącej się na os. XX-lecia w Węgierskiej Górce.Pożary
Miejscowe zagrożenia
Alarmy fałszywe
36
42
1

Wygenerowano w sekund: 0.01
4,776,815 unikalne wizyty